Zvolen v dohrávke kola poľahky zdolal Orange 20

Bez názvu

ZVOLEN 20. októbra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – dohrávka 12. kola základnej časti:

HKm Zvolen – HK Orange 20 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Góly: 6. J. Valach (P. Pucher, Škoda), 11. V. Baláž (L. Jurík, Ďaloga), 27. Michal Chovan (L. Čierny), 30. Leskovjanský (Ďaloga), 32. Kovář (Marek Haščák, Michal Chovan) – 44. L. Kozák (Šišovský, T. Hrnka)

Vylúčení: 9:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Novák, Štefik, 511 divákov

Zvolen: Škrečko – J. Valach, Hranáč, L. Čierny, Juraško, Bokroš, Ďaloga, Vosátko, Hraško – Marcinek, P. Pucher, Škoda – Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan – Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž – Otčenáš, Cútt, Zuzin

HK Orange 20: Pék (32. Šimboch) – L. Kozák, Čerešňák, Ľ. Malina, Imrich, Staňo, Obuch – T. Hrnka, Petro, Šišovský – Kalináč, Preisinger, Sobota – Štumpf, Andrej Šťastný, Vandas

Po úvodnom oťukávaní zobrali podľa očakávania opraty do rúk Zvolenčania. Zatlačili svojho súpera a vytvárali si aj šance. Už na začiatku 6. min vyviezol puk Pucher, spoza bránky ho prihral Valachovi a ten strelou z prvej prekonal brankára Peka. Hostia sa začali pomaly osmeľovať až v druhej desaťminútovke, no už v 11. min inkasovali druhý gól. Lukáš Jurík našiel dlhou prihrávkou z vlastného obranného pásma Baláža, ktorý išiel sám na hosťujúceho gólmana a nekompromisne zakončil – 0:2. „Mladíci“ sa dostali ako tak na dostrel Škrečka počas dvoch presiloviek. V jednej z nich po peknej kombinácií v 16. min nestihol zakončiť Šťastný.

V druhej tretine hru ovládli Zvolenčania, ktorí v priebehu piatich minút trikrát prekonali domáceho brankára. V prvom prípade využil presilovku Chovan, v druhom zakončil parádny prienik Leskovjanský a v treťom prešiel celkom poľahky hosťujúcou obranou Kovář. Po piatom góle došlo k striedaniu brankárov, keď Peka vymenil Šimboch.

V záverečnej tretine domáci, vedomí si svojho jasného náskoku, trocha poľavili v tempe, čo využili „dvadsiatkári“ na vsietenie čestného úspechu. V 44. min prestrelil v presilovke brankára Škrečka strelou od modrej obranca Kozák. Od 56. min hrali hostia 93 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, ktorú však nedokázali využiť. Zvolenčania napokon zvíťazili zaslúžene 5:1.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Bolo to naše len tretie vydarené stretnutie. Po ťažkom zápase s Popradom sme obstáli kondične a všetko fungovalo ako malo. Mali sme viac priestoru, dobre sme kombinovali a s výsledkom sme spokojní.“

Miroslav Marcinko (asistent trénera SR „20“): „Bol to ťažký zápas. Nevydržali sme hrať koncentrovane. V prvej tretine sme mali šance, ale chýbal nám dôraz v koncovke. V druhej časti sme strácali puky a inkasovali góly, čo rozhodlo. Sme radi, že aj za stavu 0:5 chlapci nerezignovali, bojovali ďalej a v záverečnej tretine ešte prikrášlili výsledok.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po stredajšej dohrávke 12. kola HKm Zvolen – HK Orange 20 (5:1):

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 18 12 2 2 2 65:28 42
2. HC 05 Banská Bystrica 18 12 1 2 2 61:33 42
3. HC Slovan Bratislava 18 9 2 2 5 57:37 33
4. HK mesta Zvolen 18 7 2 4 5 56:45 29
5. HK Poprad 18 7 2 2 7 53:38 27
6. MHC Mountfield Martin 18 7 1 2 8 50:66 25
7. MsHK DOXXbet Žilina 17 7 1 0 9 46:54 23
8. Dukla Trenčín 17 6 2 1 8 39:57 23