Zvolen zvíťazil siedmykrát po sebe, Nitre potvrdil víťazstvo Rapáč gólom do prázdnej brány

HOKEJ TL: Zvolen - Košice
Sprava: Mackanzie Skapski z HKM Zvolen a Petr Kafka z HC Košice počas zápasu 12. kola Tipsport extraligy 2018/2019 medzi HKM Zvolen a HC Košice. Zvolen, 14. október 2018. Foto: SITA/Jakub Julény

NOVÉ ZÁMKY 14. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nových Zámkov triumfovali pred vlastnými divákmi nad maďarským MAC Budapešť tesne 3:2. Nové Zámky ťažili z úspešnej prvej polovice zápasu, keď si zásahmi Adama Zbořila, Radima Hrušku a Juraja Juríka utvorili trojgólové vedenie. Hráči maďarského tímu v druhej časti duelu zabrali, ale do konca tretej tretiny strelili iba dva góly a napokon v Nových Zámkoch nezískali ani bod.

Nové Zámky druhým triumfom po sebe ukončili dvojzápasové víťazné ťaženie Budapešti. Zverenci Milana Jančušku sa najbližšie predstavia v utorok v Košiciach, MAC Budapešť nastúpi doma proti Popradu.

Zvolen na výhernej vlne

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali na domácom ľade nad HC Košice 4:1 medzi priebežne prvým a druhým tímom tabuľky. Pred zápasom pod strop zvolenskej arény vyvesili číslo 24 na počesť útočníka Richarda Šechného.

Čoskoro 47-ročný center (nar. 19. októbra 1971) definitívne ukončil hráčsku kariéru a symbolicky nastúpil na úvodné buly a odohral prvé striedanie v drese Zvolena. Dokonca sa dostal aj do šance, ale namiesto strely volil prihrávku na spoluhráča, ktorý sa nepresadil.

HK Orange „20“ 11 0 0 0 0 0 11 17:54 0

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Skóre otvoril presne po 120 sekundách hry v presilovej hre fínsky obranca Košíc Jere Pulli. Ešte v prvej časti vyrovnal kanadský bek v domácom drese Davis Vandane. Po bezgólovej druhej tretine prevzali iniciatívu domáci hokejisti. V 44. min ich premiérovo poslal do vedenia Peter Zuzin a o necelé tri minúty neskôr zvýšil vedenie Zvolena Michal Chovan. Rezultát stanovil osem a pol minúty pred záverečnou sirénou zásahom v početnej výhode Adam Drgoň.

Zvolenu vďaka suverénnemu triumfu patrí priebežné prvé miesto v tabuľke Tipsport ligy. Košice sú až tretie za Novými Zámkami. Zvolenčania zvíťazili už siedmykrát po sebe.

Banskobystričania dominovali od úvodu

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili na ľade HK Poprad presvedčivo 3:0. Hostia mali výborný vstup do zápasu, už v 4. min otvoril skóre v presilovej hre Marek Hecl a o necelú minútu a pol zvýšil takisto v početnej výhode na 2:0 Tibor Varga. Triumf aktuálnych vicemajstrov Slovenska stanovil v 51. min veterán Branko Radivojevič. Trenčín triumfom prerušil sériu troch popradských víťazstiev.

Hokejisti Banskej Bystrice deklasovali na domácom ľade hráčov Liptovského Mikuláša 7:2. Banskobystričania dominovali od úvodných sekúnd. Do 32. min si domáci utvorili náskok 5:0. Liptáci síce dvoma gólmi zmiernili stav súboja, ale úradujúci majstri SR pridali v tretej časti hry ďalšie dva góly a stanovili finálny rezultát. Štyrmi bodmi za dva góly a dve asistencie sa blysol kanadský útočník Banskej Bystrice Brock Higgs, tromi asistenciami sa prezentoval jeho spoluhráč Tomáš Török

Nitrania prevážili misky váh

Hokejisti HC 07 Detva triumfovali na vlastnom štadióne tesne nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 2:1. Oba góly Detvy strelil center Michal Murček po asistenciách Radovana Puliša a Ladislava Ščurka. Prvýkrát sa presadil prvý útok Podpoľancov v 23. min. V polovici tretej tretiny vyrovnal skúsený Jakub Ručkay. Tri body pre Detvu zariadil Murček 67 sekúnd pred koncom záverečnej tretiny.

Hráči Nitry otočili duel v Miškovci a zvíťazili 3:1 v nedeľňajšom zápase 12. kola hokejovej Tipsport ligy. Maďarský tím viedol po prvej tretine gólom slovinského útočníka Žigu Panceho z presilovej hry. Nitrania prevážili misky váh na svoju stranu v druhej tretine gólmi Róberta Lantošiho a Judda Blackwatera, ktorý tečoval strelu Miroslava Pupáka. Branislav Rapáč pridal v závere ešte poistku do prázdnej bránky. Miškovec nezvíťazil už päť duelov v rade.

Tipsport liga 2018/2019 – 12. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

HKM Zvolen – HC Košice 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Góly: 17. Vandane (Špirko, Vandas), 44. P. Zuzin (Michal Chovan, Kytnár), 47. Michal Chovan, 52. A. Drgoň (Michal Chovan) – 3. Pulli (Netík, Galamboš)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Stano, Snášel – M. Kollár, Gajan, 2279 divákov

Zvolen: Skapski – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Michal Roman, A. Drgoň, Dubina – Handlovský, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Holovič, Lušňák – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, S. Petráš, Andrisík – Šechný
Košice: Habal – Dudáš, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Koch, Lenďák – L. Nagy, Brophey, Marcel Haščák – Šoltés, Suja, Netík – Kafka, Galamboš, Spilar – Š. Petráš, Krajňák, Vrábeľ – R. Žitný

MHC Mikron Nové Zámky – MAC Budapešť (Maď.) 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 14. A. Zbořil (Zaťko), 15. R. Hruška (Nejezchleb, Štrauch), 32. J. Jurík (A. Zbořil, Zaťko) – 35. Klempa (J. Brown, Dudás), 46. J. Brown (Dudás, Klempa)
Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, M. Novák – Šefčík, J. Tvrdoň, 1047 divákov

Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Juraško, Hatala – Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek
Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Fejes, Pápa – Dansereau, J. Brown, Klempa – Szigeti, K. Nagy, Odnoga – Bodó, C. Langkow, Orban – Kreisz, Majoross

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 4. M. Hecl (Bartovič, Holenda), 5. T. Varga, 51. Radivojevič (Špankovič, O. Mikula)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Samuel Mlynarovič (Poprad) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Štefik – Synek, Výleta, 1603 divákov

Poprad: Gračnar – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian, Česánek – Belluš, Mlynarovič, P. Svitana – P. Koyš, L. Paukovček, S. Takáč – D. Bondra, Zagrapan, Abdul – Macík, Bjalončík, Matúš Paločko
Trenčín: M. Valent – Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, Marek Hudec, T. Bokroš, Martiška, Špankovič – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Góly: 3. Buc (Róbert Varga, Selleck), 14. Marshall (Faille, Higgs), 29. Gabor (B. Miller), 29. K. Sloboda (T. Török), 32. Higgs (Faille, I. Ďatelinka), 44. J. Sýkora (T. Török), 50. Higgs (T. Török, J. Sýkora) – 36. Heikkilä (Róbert Huna, Lichanec), 42. A. Lištiak (J. Sukeľ, Oško)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Matej Bača (Liptovský Mikuláš) 10 min za hrubosť a pästný súboj, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Rencz – Šoltés, Soltész, 2301 divákov

Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, B. Miller, Kubka, I. Ďatelinka, K. Sloboda, V. Mihálik, Kupec – Asselin, Faille, A. Šťastný – J. Sýkora, Higgs, T. Török – Kabáč, Češík, Gabor – Róbert Varga, Buc, Selleck – Giľák
L. Mikuláš: Hollý – Matej Bača, Nádašdi, Fereta, Kurali, Mezovský, Korím, A. Lištiak, J. Nemec – Róbert Huna, Richard Huna, Heikkilä – Lichanec, Piatka, Števuliak – Vybiral, Uhrík, L. Žiak – J. Sukeľ, Oško, M. Uram

HC 07 Detva – MsHK Doxxbet Žilina 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 23. Murček (Puliš, Ščurko), 59. Murček (Puliš, Ščurko) – 48. J. Ručkay (Hrazdíra)
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc, Haszonits – Kacej, Pálkövi, 511 divákov

Detva: R. Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Sládok, F. Fekiač, D. Jendroľ, Hraško, M. Šimon, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Z. Král, Magogin, M. Surový – Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský
Žilina: Horčička – Jankovič, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Žilin, Mendrej – Síkela, Podešva, Bárta – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Beránek – F. Ondruš, Dominik Rehák, Hrazdíra

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HK Nitra 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 15. Pance (J. Vas) – 25. Lantoši (Marek Slovák), 35. Blackwater (Miroslav Pupák, Bortňák), 60. B. Rapáč
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: Scheidl (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina – M. Smrek, Jobbágy, 985 divákov

Miškovec: Adorján – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Láda, Vojtkó – Magosi, R. Harrison, Miskolczi – Kulmala, J. Vas, Pance – Hajós, Loiseau, Somogyi – Vincze, Galanisz, Ritó
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Rácz – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Scheidl, D. Richard, S. Buček – Fominych, Bortňák, B. Rapáč – Pätoprstý, J. Šiška, L. Hrušík

Hlasy

• zdroj: RTVS

Andrej Podkonický (tréner HKM Zvolen): „Triumf sa nerodil jednoducho. Bol to výborný zápas. Prvá tretina najmä v úvode bola naša, mali sme veľa šancí, ale nedali sme góly. V druhej časti nás zasa zavreli Košice, ale ani oni nestrelili góly. V tretej tretine sme boli zase lepší, tlačili sme sa do bránky, konečne sme skórovali, a to rozhodlo. Raz zaberie jedna formácia, inokedy druhá. Hráči a formácie si navzájom pomáhajú. Máme vyrovnané päťky a preto víťazíme, lebo sa dopĺňajú.“

Roman Šimíček (tréner HC Košice):„Najmä druhá tretina bola z našej strany celkom dobrá. Utvorili sme si šance, ktoré sme mali premeniť a dostať sa do vedenia, ale nepodarilo sa nám to. Tretie dejstvo sme začali presilovkou, ktorú sme nezahrali dobre. Potom nám dal súper rozdielový gól. Nechávame sa zbytočne vylučovať, stojí nas to veľa síl a dostávame góly v oslabeniach. Zvolen hral dobre a hralo sa nám proti nemu ťažko. Prvá tretina bola vyrovnaná. V druhej časti sme boli lepší, ale doplatili sme na žalostnú produktivitu. Musíme sa viac biť pred bránkou a dorážať odrazené puky, ako to robili hráči Zvolena.“

Viac k osobe Branko RadivojevičJán PardavýMarcel HaščákMichal ChovanRichard HunaRóbert HunaRudolf HunaTomáš Török
Firmy a inštitúcie DVTK Jegesmedvék MiškovecHC '05 iClinic Banská BystricaHC 07 DetvaHC KošiceHK Dukla TrenčínHK NitraHK PopradHKm ZvolenMAC BudapešťMHC Mikron Nové ZámkyMHK 32 Liptovský MikulášMsHK DOXXbet Žilina