Zvolen zvíťazil v Nitre, na domácom ľade bude mať mečbal

HK Nitra – HKM Zvolen
Tibor Kutálek z HK Nitra (vpravo) a Pavel Klhufek z HKM Zvolen (v strede) počas 5. zápasu semifinále play-off slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 medzi HK Nitra – HKM Zvolen. Nitra, 5.apríl 2016. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na ľade HK Nitra 5:2 v utorkovom piatom dueli semifinálovej série Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 a ujali sa vedenia 3:2 na zápasy.

Hosťujúci „bryndziari“ zaskočili Nitranov tromi gólmi v priebehu 133 sekúnd úvodnej tretiny. Hneď vzápätí aspoň skorigoval Petr Stloukal, no po prvej časti viedli Zvolenčania sľubne 3:1. V 33. min zvýšil opäť na rozdiel troch gólov svojím druhým presným zásahom Petr Obdržálek.

O štyri minúty neskôr sa hráči Zvolena krátko tešili z vedenia 5:1, gól Pavla Brendla napokon „vymazal“ zo štatistík zásah Tibora Kutálka, ktorý potvrdil arbiter až po konzultácii s videorozhodcom – 4:2 pre Zvolen.

Hrdinom Zvolenčanov sa stal brankár Samuel Baroš, ktorý v tretej tretine zneškodnil všetky príležitosti domácich hokejistov. Gólový účet uzavrel Radovan Puliš presnou strelou do prázdnej bránky 21 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.

Šiesty zápas, v ktorom bude mať Zvolen mečbal na domácom ľade, je na programe vo štvrtok 7. apríla o 17.00 h.

Hokej – Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 – semifinále – piaty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – utorok:
HK Nitra – HKM Zvolen 2:5 (1:3, 1:1, 0:1) – stav série 2:3

Góly: 11. Stloukal (Macík, J. Štefanka), 36. Kutálek (Milam, Laliberté) – 8. P. Zuzin (Semorád, Juraško), 9. Klhůfek (B. Mráz, Habšuda), 11. Obdržálek (T. Klíma), 33. Obdržálek (T. Klíma), 60. R. Puliš

Vylúčení: 10:6 na 2 min, navyše Brendl (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák, Müllner – Výleta, Šefčík, 3380 divákov

Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Milo, Baker, Piačka, F. Kuzma – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Stloukal, J. Štefanka, Macík – Pupák, Bene, Bajtek

Zvolen: S. Baroš – Juraško, Demiters, Andersons, Pokovič, Habšuda, F. Fekiač, Hataš, Misenev – R. Puliš, P. Zuzin, Semorád – Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek – Brendl, B. Mráz, Klhůfek – J. Žilka, L. Jurík, Martin Ďaloga

Hlasy (zdroj: RTVS):

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Boli tam chyby, či už prečíslenia, v oslabeniach sme zas nedokázali dostať puk von z pásma. Úplne najväčšia tragédia bol gól Zvolena v našej presilovke, keď sme pri založení akcie stratili puk. Keď urobíte takéto chyby v semifinále, je to ťažká rana. Posledných dvadsať minút sme odohrali excelentne, keby sme hrali tak aj v ďalšom zápase, tak sa o výsledok nebojím.“

Josef Turek (tréner Zvolena): „Dnes sme boli jasne lepším tímom počas celého zápasu. Nitra sa často uchyľovala k faulom a dohrávala súboje. Ešte nie je rozhodnuté, séria pokračuje ďalej, no sme radi, že sme na tejto horúcej pôde zvíťazili.“