Zvolenčania vyrovnali stav série, Bystrica zdolala Duklu

Zvolen si doma poradil s Popradom a vyrovnal stav série
Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v utorkovom druhom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2014/2015 nad HK Poprad 2:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Foto: SITA/Ján Viazanička

ZVOLEN 3. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti Zvolena a Banskej Bystrice zvládli utorkové domáce druhé zápasy štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2014/2015. Zvolenčania triumfovali nad Popradom 2:1 a vyrovnali stav série na 1:1, Banská Bystrica si poradila s Trenčínom 4:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedie už 2:0.

Zvolen sa ujal vedenia už na začiatku duela

Zvolenčania začali aktívnejšie a už v 3. minúte sa mohli ujať vedenia, no Škvaridlo vo veľkej šanci len tesne minul popradskú bránku. Otvoriť skóre mohol v 14. minúte Michal Chovan, no po chybe hosťujúcej defenzívy mieril iba do brankára Kostúra. Gólman hostí neinkasoval ani z trestného strieľania, Obdržálek mieril vedľa. Puliš neskôr trafil iba žŕdku, no ešte pred prvou prestávkou Zvolen strelil gól – spoluprácu druhého útoku zakončil voľný L. Jurík.

Vyrovnanie mal v 23. minúte na hokejke skúsený Kroták, ale mladý brankár Baroš pravým betónom zneškodnil jeho pokus. Neskôr Popradčan T. Sýkora neuspel pri dvoch veľkých šanciach a Baroš výborne zasiahol aj pri príležitosti hostí v 38. minúte. Hostia sa dočkali v 45. minúte, keď Fabian nahadzoval puk na zvolenskú bránku a ten skončil za Barošom – 1:1.

Obrazom: Zvolen si doma poradil s Popradom a vyrovnal stav série

Definitívnu gólovú bodku za duel dal v presilovke presný zásah Michala Chovana, ktorý pred Kostúrom tečoval delovku Obdržálka od modrej čiary. Popradu sa nepodarilo vynútiť si predĺženie ani v záverečnej hre bez brankára.

Bystrica opäť neinkasovala, nad Duklou vedie 2:0 na zápasy

Banská Bystrica zvládla aj druhý domáci zápas vo štvrťfinále play-off Tipsport extraligy, keď v utorok zdolala Duklu Trenčín 4:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedie už 2:0. Hrdinom duelu bol opäť domáci brankár Andrej Košarišťan, ktorý rovnako ako v pondelkovom prvom zápase ani raz neinkasoval, v utorok opäť zneškodnil všetky strely súpera.

Už v 3. min otvoril skóre duelu voľný Kadura, ktorý využil dobrú prihrávku Ziga. V prvej časti Banská Bystrica vyhrala na strely na bránku 19:3, no ďalší gól už nepridala. Podarilo sa to až Surovému v 22. min keď v oslabení unikol hosťujúcej defenzíve a vychutnal si brankára Konráda – 2:0. V 32. min zamierili hráči oboch tímov netradične do šatní, pretože technickí pracovníci museli vymeniť prasknuté plexisklo.

Po návrate na ľade ešte v II. tretine domáci pridali aj tretí presný zásah, Kudrna vnikol do útočného pásme na ľavej strane a strelou švihom upravil na 3:0. Definitívnu podobu výsledku dal v 46. min Surový svojim druhým gólom v zápase.

Série sa teraz sťahuje do Popradu resp. Trenčína, kde sa zápasy uskutočnia 6. a 7. marca.

Hokej – Slovnaft play-off Tipsport extraligy – štvrťfinále – druhé zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá) – utorok:
HKM Zvolen – HK Poprad 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) – stav série: 1:1

Gól: 20. L. Jurík (Michal Chovan, Obdržálek), 53. Michal Chovan (Obdržálek, Hraško) – 46. Fabian (S. Takáč)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Stano – Šefčík, Holienka, 1762 divákov

Zvolen: Baroš – Juraško, Bagin, M. Sloboda, Hraško, F. Fekiač, Pichnarčík, Ťavoda, Popela – Puliš, Brabenec, I. Jaroš – Michal Chovan, L. Jurík, Obdržálek – Škvaridlo, Bortňák, Podkonický – Síkela, Kentoš, Martin Ďaloga

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Gaborčík, Makovský – Gríger, Paukovček, T. Sýkora – Kroták, S. Takáč, Paločko – R. Rapáč, Boltun, Hvila – Matis, Štals, Štrauch

HC ’05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) – stav série: 2:0

Góly: 3. Kadura (Zigo), 22. Surový, 39. Kudrna, 46. Surový (Guimond, M. Hudec)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška, Lauff – Korba, Rovenský, 2438 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan – Gründling, Čížek, Kousalík, Bambúch, Biro, Guimond, Lamper, M. Rosandič – M. Hudec, Handzuš, Kudrna – P. White, Kytnár, T. Surový – Kafka, Heizer, Handlovský – Kadura, Zigo, Matoušek

Trenčín: Konrád – L. Kozák, T. Bokroš, Dudáš, Andersons, Novajovský, Hatala, Habšuda, Hochel – Šišovský, V. Nemec, Melichárek – O. Mikula, Michal Hlinka, Róbert Petrovický – Koyš, P. Stantien, Zlocha – D. Hudec, Daniška, Briestenský