Zvolenský Continental zvýši platy zamestnancom

Continental
Pozície, ktoré bude Continental vo Zvolene obsadzovať, sú operátor, nastavovač, softvérový programátor, softvérový inžinier, elektrotechnický inžinier, konštrukčný inžinier, údržbár a mnoho ďalších. Foto: SITA/Jano Šperka

ZVOLEN 3. februára (WebNoviny.sk) – Zvolenská spoločnosť Continental Automotive Systems v tomto roku zvýši mzdy svojim zamestnancom o 4 %.

Ako spoločnosť uviedla, mzdy zvyšuje každý rok. „Najdôležitejšia iniciatíva, na ktorej sme sa v kolektívnom vyjednávaní dohodli, je zavedenie penzijného programu, ktorý je unikátom na Slovensku. Je to výsledok spolupráce medzi závodom vo Zvolene, najmä zamestnancov Finančného oddelenia, a Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici,“ uviedla spoločnosť.

Zámerom programu je vytvoriť možnosť pre zamestnancov lepšie sa pripraviť na dôchodok. „Zamestnávateľ prispieva až do výšky 4,5 % zúčtovanej mzdy zamestnanca, čo je vysoko nad legislatívne požiadavky Slovenska,” zdôraznila vo svojom vyhlásení spoločnosť.

V roku 2017 plánuje Continental vo Zvolene zvýšiť objem výroby brzdových strmeňov. To otvára mnoho nových pracovných príležitostí. Pozície, ktoré bude Continental vo Zvolene obsadzovať, sú operátor, nastavovač, softvérový programátor, softvérový inžinier, elektrotechnický inžinier, konštrukčný inžinier, údržbár a mnoho ďalších.

Continental vyvíja inteligentné technológie na transport ľudí a tovarov. Skupina Continental má v súčasnosti viac ako 220 tisíc zamestnancov v 55 krajinách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom