Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stanislav Zvolenský
Predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
22. septembra 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Zvolenský dáva ruky preč od Bezáka, kauzu musí riešiť pápež

MARIANKA 22. septembra (WebNoviny.sk) – Riešenie osudu emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka je podľa predsedu Konferencie biskupov (KBS) Slovenska Stanislava Zvolenského závislé od rozhodnutia samého Bezáka a jeho komunikácie so Svätým Otcom.

Ako povedal Zvolenský v utorok novinárom, nie je kompetenciou predsedu KBS riešiť kauzu emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka. Tá je len v kompetencii Svätého Otca. “Z hľadiska ľudského sme stále otvorení na kontakt s ním a zároveň si želáme čo najvhodnejšie riešenie pre neho,”

Svätý Otec Benedikt XVI. odvolal arcibiskupa Róberta Bezáka z pastoračného riadenia Trnavskej arcidiecézy v júli 2012. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára 2012.

V máji Štátny sekretariát Svätej stolice vydal stanovisko, podľa ktorého na odvolanie Bezáka nebol potrebný dekrét, ako tvrdil český kardinál Miloslav Vlk. Bezák bol odvolaný podľa Vatikánu po dôkladnom skúmaní a objektívnom posúdení všetkých dostupných súčastí, zvlášť tých, ktoré sa objavili v priebehu apoštolskej vizitácie uskutočnenej v Trnavskej arcidiecéze na prelome mesiacov január a február 2012.

Odporúčané články

Zvolenský: Odvolanie arcibiskupa Bezáka je stále boľavé Vieme prví: Zvolenský zostáva na čele slovenských biskupov

Témy

Diskusia

DeMentor Pozri, chlapče, teraz toto je článok o slovenskej KBS a RKC, tak sa vyjadrujem k ex Štb-ákom typu Zvolenský a pod. v KBS a v RKC. Chapando ? Keď bude článok, kde bude zmienka o politickom riadení tohto štátu, tak... NOVODOBÝ OMYL S NEPOCHOPITEĽNÝMI CHUŤKAMI LGBT pre R2D2,rkc,Tento- jedine riešenie je odstrihnúť sektu LGBT od naších daní veď tomuto štátu neprinášajú nič užitočne. ZAČAL SI DOBRE ale v polovici si sa pomýlil.Dovoľ, aby som ťaopravil. Vážení..................na vysokých postoch v riadení tohto štátu.....Ďalej s tebou súhlasím. ČO SLOVO z tvojích úst - to PERLA . Tento stredovaký omyl prírody s kuchárskou čapicou si samozrejme nebude "špiniť ruky" s tým čo sám aj so stádom ďalších čiernokutniarov sami zavinili. Jediné riešenie - odstrihnúť túto čvargu od peňazí daňových poplatníkov, uzákoniť platenie daní za nehorázne majetky a zakázať...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...