Zvolenu a Popradu stačil na výhru jeden gól, Trenčín skóroval trikrát za 27 sekúnd a prehral

Zvolen - Nitra
Zľava: Dalibor Bortňák z HK Nitra, Garrett Mitchell z HKM Zvolen a Vojtech Zeleňák z HKM Zvolen počas hokejového zápasu 43. kola Tipsport ligy 2018/2019 medzi HKM Zvolen - HK Nitra. Zvolen, 15. január 2019. Foto: SITA/Jakub Julény

SPIŠSKÁ NOVÁ VES 15. januára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Popradu zvíťazili v úvodnom zápase 43. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Liptovským Mikulášom najtesnejším rozdielom 1:0. V Spišskej Novej Vsi, ktorá je prechodným domovom Liptákov, čakali diváci na gól až do záverečnej tretiny.

V 45. min skóroval Lukáš Paukovček, pre ktorého to bol deviaty gól v aktuálnom ročníku. Dobre sa zorientoval pred bránkou súpera a šikovným tečom prekonal Juraja Hollého. Domáci sa následne snažili o vyrovnanie, necelé dve minúty pred koncom Anton Tomko odvolal brankára, ale hostia si víťazstvo postrážili. Český brankár Tomáš Vošvrda zaznamenal piate čisté konto a „kamzíci“ aj štvrtýkrát v sezóne zdolali Liptákov.

Aktívnejší Košičania neprekonali Žilinu

Hokejisti Žiliny zdolali hráčov Košíc 5:4 po samostatných nájazdoch. Počas celého zápasu boli „oceliari“ strelecky aktívnejší, ale hostia sa držali v hre o víťazstvo vďaka výbornej efektivite. Po dvoch tretinách bolo skóre nerozhodné 2:2, hoci Košičania vyslali na bránku súpera trojnásobne viac striel. V tretej tretine boli domáci po góloch Šimona Petráša a Gabriela Spilara blízko k víťazstvu, viedli 4:3, ale desať sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Ivan Jankovič. V predĺžení mohol rozhodnúť Žilinčan Rudolf Huna, ale nariadené trestné strieľanie nevyužil. Mrzieť ho to však nemuselo. V nájazdovej lotérii uspeli hneď traja žilinskí hráči, pričom rozhodujúci gól si pripísal na konto Juraj Milý.

Zvolen v šlágri tesne zdolal Nitru

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v utorkovom šlágri, keď si na svojom ľade poradili s HK Nitra tesne 1:0.

O víťazstve v zápase chudobnom na góly, v ktorom sa paradoxne stretli dva najproduktívnejšie tímy doterajšieho priebehu súťaže podľa počtu strelených gólov, rozhodol v 17. min zvolenský útočník Lukáš Handlovský.

Sedem gólov Budapešti

Hokejisti tímu MAC Budapešť zvíťazili na ľade Detvy jednoznačne 7:3. Najmä prvá tretina bola gólovo bohatá. Diváci videli pod Poľanou až šesť gólov – po tri na oboch stranách. Rozhodujúca bola prostredná časť, v ktorej hráči Budapešti opäť trikrát skórovali a odskočili domácemu mužstvu na výraznejší rozdiel.

Jedným z hrdinov stretnutia bol slovenský útočník Tomáš Klempa. Ten v tretej tretine uzavrel „gólový film“ zápasu a takisto ako jeho spoluhráč Jared Brown dosiahol bilanciu dva góly a dve asistencie. MAC zužitkoval dve presilové hry a dokonca raz skóroval aj v početnej nevýhode.

Miškovec rozhodol v nájazdoch

Hokejisti Dukly Trenčín prehrali s Miškovcom 4:5 po samostatných nájazdoch. Pre domácich sa stretnutie vyvíjalo veľmi dobre. Bálint Magosi v 33. min zaznamenal svoj druhý gól v zápase, čím poslal Miškovec do vedenia 3:1. Po skončení druhej tretiny však mohli byť spokojnejší hostia.

Trenčania v priebehu 27 sekúnd zaznamenali až tri góly, keď postupne skórovali Marek Hecl, Radek Dlouhý a obranca Martin Rýgl. Zverenci Glena Hanlona sa však nevzdali. Spomínaný domáci kapitán dvanásť sekúnd pred koncom skompletizoval hetrik a poslal zápas do predĺženia. Napokon rozhodla až siedma séria nájazdov, v ktorej na rozdiel od Ondreja Mikulu skóroval domáci útočník Nikandrosz Galanisz. Trenčín prehral piaty zápas vonku po sebe a pred ôsmim Miškovcom má v tabuľke už len dvojbodový náskok.

Banská Bystrica prišla o vedúcu pozíciu

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili nad Banskou Bystricou 3:2. Po dvoch tretinách bolo skóre vyrovnané, keďže sa strelecky presadili Tomáš Urban a Levko Koper.

Rozhodujúce momenty sa udiali na začiatku tretej tretiny, keď hostia spod Urpína doplatili na svoju nedisciplinovanosť. Nové Zámky mali k dispozícii dlhú presilovku o dvoch hráčov a Tomáš Urban strelil druhý gól v zápase. V 49. min si vylepšil štatistiky Adam Zbořil a s hosťami to vyzeralo zle-nedobre. Štyridsať sekúnd pred koncom ešte vykresal iskričku nádeje Marek Bartánus, ale „baranom“ už na strelenie vyrovnávajúceho gólu nezostal čas. Navyše, druhou prehoru za sebou prišli o vedúcu pozíciu, keďže majú horšie skóre než hokejisti Zvolena.

Tipsport liga 2018/2019

• 43. kolo

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Gól: 45. Paukovček (D. Bondra, Ťavoda)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Valach – Durmis, Krajčík, 410 divákov

Liptovský Mikuláš: Hollý – J. Nemec, Kurali, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – R. Varga, A. Tamáši, Uram – P. Števuliak, M. Piatka, J. Sukeľ – Žiak, Uhrík, Nechaj – Oško
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Š. Fabian, Salija, Karalahti, Petran, Erving, Ťavoda – Abdul, Zagrapan, S. Takáč – P. Svitana, L. Paukovček, D. Bondra – Kundrik, Heizer, Olejník – R. Macík, Mlynarovič, Belluš – Lichanec

HC Košice – MsHK Doxxbet Žilina 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 2:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 26. Suja (L. Nagy, Kafka), 39. Suja (L. Nagy, Spilar), 47. Š. Petráš (Brophey, Kafka), 54. Spilar (L. Nagy, Suja) – 20. J. Milý (Jenčík, Hvila), 35. Hrazdíra (Beránek, Dlugoš), 41. Hvila (Kučný, Rudolf Huna), 60. Jankovič (Kučný, Hvila), rozhodujúci sam. nájazd J. Milý
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, A. Nagy (Maď.) – Šoltés, Muzsik (Maď.), 2515 divákov

Košice: Škorvánek – Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, Dudáš, Michalčin, J. Cibák – L. Nagy, Suja, Spilar – Hričina, Galamboš, P. Lušňák – Š. Petráš, Ignatuškin, Klíma – Jokeľ, Brophey, Žitný – Kafka
Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Turian, Piegl, Bagin, Dlugoš, Marek Hudec, Jankovič – Rudolf Huna, Jenčík, Hvila – J. Milý, Surovka, Dominik Rehák – Beránek, Podešva, Hrazdíra – Mendrej, Ondruš, Coma

HKM Zvolen – HK Nitra 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 17. Handlovský (Vandas, Fraser)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Németh (Maď.) – Orolin, Kis-Király (Maď.), 1427 divákov

Zvolen: Tomek – Fraser, Pöyhönen, Zeleňák, D. Růžička, Michal Roman, Vandane, Pufahl, P. Halama – Handlovský, Kytnár, Vandas – Šišovský, Špirko, Mitchell – Obdržálek, Michal Chovan, Chlepčok – Andrisík, S. Petráš, Kelemen
Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Rais – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Kerbashian, A. Kollár, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Pätoprstý, Čaládi, Fominych – Hvizdoš

HC 07 Detva – MAC Budapešť (Maď.) 3:7 (3:3, 0:3, 0:1)
Góly: 13. Golian (Murček), 16. J. Tibenský (P. Hraško, R. Gašpar), 19. Hodgson (Gachulinec, R. Gašpar) – 7. C. Langkow (B. Orban, C. Bodó), 14. C. Langkow (Dansereau, T. Klempa), 18. J. Brown (Garát, T. Klempa), 26. C. Bodó (B. Orban, J. Dudás), 33. J. Brown (T. Klempa), 36. T. Klempa (Dansereau, J. Brown), 49. T. Klempa (J. Brown)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, Müllner – Stanzel, Šefčík, 265 divákov

Detva: Zalivin (36. Petrík) – Golian, Martin Chovan, P. Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, M. Šimon, Jendroľ – J. Žilka, Murček, Ščurko – Matúš Chovan, V. Fekiač, Hodgson – Z. Král, R. Gašpar, J. Tibenský – P. Valent, M. Surový
Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – C. Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa – Szabad

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HK Dukla Trenčín 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:3, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 11. Kulmala (Galanisz, Pance), 19. Magosi (J. Milam), 33. Magosi (Galanisz), 60. Magosi (J. Milam), rozhodujúci sam. nájazd Galanisz – 11. Ölvecký (Sojčík), 36. M. Hecl (Sádecký), 36. Dlouhý, 36. Rýgl (Radivojevič)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik – Smrek, Gajan, 1010 divákov

Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz, T. Slovák – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó
Trenčín: Šimko – Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, L. Bohunický, Gula, T. Bokroš – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Dlouhý, T. Varga – Obuchov, J. Švec, D. Hudec – J. Pardavý ml.

MHC Mikron Nové Zámky – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: 7. T. Urban (M. Novák, Bajtek), 45. T. Urban (Šimun), 49. A. Zbořil (J. Jurík, T. Pospíšil) – 17. Koper (Ďatelinka), 60. M. Bartánus (É. Faille, Higgs)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Jonák – Frimmel, Synek, 852 divákov

Nové Zámky: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Andersons, A. Hatala, M. Henderson – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Šimun – T. Pospíšil, R. Hruška, M. Jakúbek – Rogoň, B. Fábry, Ondrušek – Slávik
Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, É. Faille, Selleck – J. Sýkora, Higgs, M. Bartánus – Róth, Koper, Gabor – Kabáč, O. Giertl, T. Török – Majerík

Viac k osobe Anton TomkoMarek BartánusMichal ChovanRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna