Zvyšné miesta na cyklistické MS získali Jurčo a Tybor

Dvanásta etapa Tour de France
Dvanástu etapu Tour de France vyhral nemecký cyklista Marcel Kittel, ktorý v záverečnom špurte porazil Marka Cavendisha aj Petra Sagana (v zelenom). Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) – Posledné dve voľné miesta v slovenskom tíme pre preteky s hromadným štartom kategórie mužov – elite na majstrovstvá sveta v cyklistike v talianskej Florencii, ktoré sa budú jazdiť v nedeľu 29. septembra, budú patriť Matejovi Jurčovi a Patrikovi Tyborovi.

Dvojica sa postaví na štart spoločne s už skôr známym kvartetom jazdcov z tímov ProTour Petrom Saganom, Petrom Velitsom, Martinom Velitsom a Jurajom Saganom.

Šéf reprezentačného tímu seniorov Ján Valach vyberal dvojicu zo štvorice cyklistov, v ktorej boli ešte Maroš Kováč a Marek Čanecký. V pondelok popoludní nomináciu potvrdil prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara, ktorý súhlasil s návrhom Jána Valacha a komisie cestnej cyklistiky.

Potrebovali sme jazdca, ktorý bude ťahať a pomáhať našim lídrom. Na posledných pretekoch ma v tomto smere najviac presvedčil práve Tybor, aktuálna forma hovorí preňho“ povedal Ján Valach. Matej Jurčo sa okrem pretekov s hromadným štartom predstaví spoločne s Petrom Velitsom aj v časovke, preto jeho nominácia bola jasná viac-menej už pred pár dňami.

Celkovo sa na majstrovstvách sveta v Toskánsku (22. – 29. septembra) predstaví štrnásť slovenských cyklistov. Oproti pôvodnej nominácii nastala zmena v kategórii do 23 rokov. Mária Daška nahradil v kvartete Juraj Lajcha. Po zranení na pretekoch v Rakúsku nepôjde časovku do 23 rokov Johann Schwabik. V jazde proti chronometru by sa mal predstaviť napokon Juraj Bellan.

Nominácia výpravy SR na majstrovstvá sveta v cyklistike vo Florencii (22. – 29. septembra):

Muži-elite: Peter Sagan, Peter Velits, Martin Velits, Juraj Sagan, Matej Jurčo, Patrik Tybor

Muži do 23 rokov: Michael Kolář, Erik Baška, Ľuboš Malovec, Juraj Lajcha

Juniori: Tomáš Harag, Juraj Bellan, Martin Dubeň

Juniorky: Tereza Medveďová

Viac k osobe Erik BaškaJán ValachJuraj BellanJuraj SaganĽuboš MalovecMarek ČaneckýMaroš KováčMartin VelitsMichael KolářPatrik TyborPeter SaganPeter Velits