Basketbalistky Good Angels doma prehrali, nestačili na lídra

Good Angels majú dvanásty titul
Dvanásty extraligový titul v klubovej histórii získali basketbalistky Good Angels Košice, keď zdolali na domácej pôde Piešťanské Čajky 74:59. (Košice, 8. apríl 2015) Foto: SITA/Jozef Jarošík

KOŠICE 11. novembra (WebNoviny.sk) – Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredajšom súboji A-skupiny Euroligy na domácej palubovke s talianskym tímom Famila Schio 56:69.

Košičanky v piatom súboji v novom ročníku najprestížnejšej európskej klubovej súťaže utrpeli tretiu prehru a vôbec prvú v domácom prostredí. Sedemnásobné majsterky Talianska na východe Slovenska potvrdili líderskú pozíciu v skupine aj povesť najofenzívnejšieho tímu celej Euroligy.

Najbližšie sa hráčky Good Angels Košice v EL predstavia opäť na domácej palubovke proti francúzskemu tímu Villeneuve d’Ascq Lille Métropole. Bude to v stredu 2. decembra od 17.45

Good Angels Košice (SR) – Famila Schio (Tal.) 56:69 (11:19, 13:15, 20:18, 12:17)

Zostava a body Košíc: Oblaková 12, Langhornová 9, Bálintová 3, Jurčenková 1, Kiššová 0 (Johnsonová 10, Hruščáková 8, Stehlíková 7, Žirková 6)

Najviac bodov Schia: Yacoubouová 13, Walkerová a Sottanová po 12, Anderssonová 11

TH: 17/12 – 26/22, trojky: 4 – 1, fauly: 25 – 18. Rozhodovali: Vučkovič (Slovin.), Teixeirová (Portug.), Zapolski (Poľ.), 2000 divákov

Zuzana Žirková (kapitánka Good Angels Košice): „Nezvládli sme to, ale ťažko sa nám hralo proti ôsmim ľuďom. K tomu sa pridala naša nervozita, nešla nám streľba. Výkon rozhodcov ani nemusím komentovať, každý kto sa na to triezvo pozeral, videl, čo sa dialo na palubovke. Na začiatku nám súperky ušli v doskakovaní, potom sme sa dostali späť do zápasu v druhej štvrtine. Aj keď sme to potom zrýchlili, nepridali sme úspešnú streľbu.

Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): „Gratulujem súperovi! Stalo sa len to, čo predpovedali štatistiky. Celkom slušne sme bránili najmä v druhom polčase, ale v útočnej fáze sme zostali na úrovni, ktorú sme predvádzali aj doteraz. Súper bol jasne lepší. Veľmi ma mrzí výkon rozhodcov. Čo sa dnes dialo, som dávno nevidel. Nakoniec to skončilo tak, že dali hádzať šestku inej hráčke ako tej, čo bola faulovaná.“

Úvodné strelecké trápenie Košičaniek akoby predznamenalo celý zápas. Domáce hráčky trafili do koša po tri a pol minúte až na šiesty pokus, keď hostky viedli 6:0. Schio dobre bránilo a v útoku hralo jednoducho a efektívne čo najrýchlejšie do koša. V 13. min sa líderky A-skupiny prvýkrát dostali na 10-bodový rozdiel (13:23) a neskôr v druhej štvrtine viedli aj 32:16.

Keď v tretej desaťminútovke hráčky 7-násobného talianskeho majstra pohodovo viedli 45:31 a rozhodcovia odpískali domácej Johnsonovej diskutabilný faul, prebudili sa diváci a postupne aj hráčky 12-násobného slovenského majstra. Po trojke Stehlíkovej v 28. min domáce hráčky znížili na 42:51 a minút pred koncom sa Košičanky zásluhou aktívnej Oblakovej dostali na rozdiel 7 bodov (54:61), Zbytočnými stratami a neefektívnou koncovkou sa však pripravili o dramatickejší záver.