V pilotnej kabíne ruského lietadla zaznamenali čudné zvuky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pád ruského lietadla nad Egyptom neprežil nikto z 224 ľudí
Pád lietadla ruskej spoločnosti Kogalymavia s 217 cestujúcimi a siedmimi členmi posádky na palube, ktoré smerovalo z prímorského letoviska Šarm aš-Šajch do ruského Petrohradu, nikto neprežil. Trosky lietadla sa našli v centrálnej časti Sinajského polostrova ležiacej asi 35 kilometrov južne od mesta Aríš. Foto: SITA, AP

Moskva/Káhira 3. novembra (WebNoviny.sk) – V pilotnej kabíne ruského dopravného lietadla, ktoré minulý víkend havarovalo na Sinajskom polostrove v Egypte, boli zaznamenané nezvyčajné zvuky. Pre ruskú agentúru Interfax to dnes povedali jej zdroje, informovala agentúra DPA.

„Pred okamihom, v ktorom lietadlo zmizlo z obrazoviek radarov, sú zaznamenané zvuky, ktoré nie sú charakteristické pre normálny let,“ citoval Interfax nemenovaný bezpečnostný zdroj v Káhire, kde v súčasnosti analyzujú letové záznamníky, tzv. čierne skrinky, z havarovaného stroja.

Tento informátor povedal, že tesne predtým piloti normálne komunikovali s letovými dispečermi a nič nenaznačovalo akúkoľvek nepravidelnosť. Zdroje z vyšetrovacieho tímu uviedli, že letové záznamníky sú v dobrom stave a môžu ponúknuť stopy, informovala agentúra Reuters.

To, že piloti nevyslali núdzový signál a trosky lietadla sa našli rozptýlené po veľkom území, podľa mnohých expertov naznačuje náhly rozpad lietadla počas letu. Objavili sa rôzne teórie – od jeho zostrelenia raketovou strelou cez bombu na palube až po štrukturálne zlyhanie stroja.

Vedúci zdravotnej jednotky na letisku Šarm aš-Šajch, odkiaľ sa ruskí turisti vracali z dovolenky domov do Petrohradu, povedal, že dnes poslali do Moskvy telesné pozostatky posledných 28 obetí havárie lietadla. Odviezlo ich vojenské lietadlo spoločne s batožinou z havarovaného stroja a osobnými vecami, ktoré sa našli na mieste nehody.

Telá ostatných 196 mŕtvych cestujúcich a členov posádky už dorazili do Ruska, ale zvyšných 28 tiel poslali neskôr, pretože neboli neporušené. Pátracie tímy museli pohľadať časti tiel a uskutočniť testy DNA, aby ich mohli priradiť k sebe.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať