10 šikovných trikov, ktoré zjednodušia upratovanie

Triky 1.jpg

Tých, ktorí zbožňujú upratovanie, je asi veľmi málo. Preto sa mnohí z nás snažia nájsť triky, ako si túto činnosť uľahčiť. Ak patríte do druhej skupiny, tak vyskúšajte nasledujúce rady. Určite ich oceníte.

Krieda na mastné fľaky na stene a oblečení

Trápia vás mastné odtlačky prstov na stene? Už nemusia. Zakryte škvrny s bielou kriedou, počkajte niekoľko minút a potom utrite kriedu preč vlhkou handričkou. To isté funguje aj na mastné fľaky na oblečení.

Triky ktore ulahcia upratovanie1 640x423.jpg
www.lifehack.org

Noviny skvele vysušia topánky

Ak máte topánky presiaknuté od dažďa a potrebujete ich rýchlo osušiť, použite na to noviny, ktoré natlačte do vnútra. Novinový papier vlhkosť nasiakne do seba a tým sa vnútro topánok perfektne vysuší.

Triky ktore ulahcia upratovanie2 640x480.jpg
www.lifehack.org

Ako rýchlo vyčistiť mikrovlnku?

Skvelý trik, ako si uľahčiť čistenie mikrovlnej rúry. Jeden citrón rozrežte na polovice a dajte do sklenenej misky s vodou. Mikrovlnku zapnite a vodu nechajte zovrieť a aspoň jednu minútu dvierka neotvárajte, nech para z citrónovej vody chvíľu pôsobí. Potom nečistoty veľmi ľahko zotriete.

Triky ktore ulahcia upratovanie 640x480 1.jpg
www.lifehack.org

Ako urýchliť sušenie v sušičke?

Ponáhľate sa a potrebujete urýchliť dobu sušenia prádla? Hoďte jeden čistý suchý uterák k mokrému oblečeniu tesne pred spustením sušičky. O 15 minút ho vyberte. Suchý uterák skutočne absorbuje nadmernú vlhkosť a tým zrýchli dobu uschnutia prádla.

Práčka, pranie, prať, uteráky
washed towels stacked with washing machine in background www.thinkstockphotos.com

Ako zbaviť matrac zápachu?

Trávite tretinu života na matraci, ktorý nemožno prať? Alebo sa môže? Nalejte vodku do spreja, nastriekajte na matrac a nechajte na vzduchu vyschnúť. Alkohol zabíja baktérie spôsobujúce zápach a tým matrac dezinfikuje.

Matrac
Choosing mattress and bed. Close-up of female hand touching and testing mattress in a store. Copy space. www.thinkstockphotos.com

Ako očistiť koberec od olejových škrvrn

Olejové škvrny je možné odstrániť z koberca so sódou bicarbonou.

Koberec

Ako očistiť klávesnicu

Pomôže vám stará zubná kefka, ktorá sa dostane do každej špáry.

Cistenie klavesnice.jpg

Ocot na škvrny

Vaše sklené poháre sa budú krásne lesknúť, ak ich vyleštíte handrou namočenou v octe. Potom pretrite papierovou servítkou.

Ocot, upratovanie
Baking soda with vinegar, natural mix for effective house cleaning www.thinkstockphotos.com

Ako zbaviť koberec chlpov a vlasov

Bývate so štvornohým priateľom a nemôžete sa zbaviť chlpov z koberca? Skúste to s gumovou stierkou alebo po koberci prejdite rukou v gumenej rukavici a pripravte sa na zdesenie, koľko chlpov a vlasov sa na ňu zachytí!

Stierka

Ako vyčistiť sprchovaciu hlavicu

Sprchovaciu hlavicu skvelo zbavíte vodného kameňa tak, že na ňu navlečiete igelitové vrecko naplnené octom, uchyťte gumičkou a nechajte tak aspoň hodinu. Pri silnom znečistení môžete aj celú noc. Potom dajte vrecko dole a utrite handrou. Vaša hlavica bude ako nová.

Sprcha.jpg

www.lifehack.org

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom