100% slnečnicový olej v celom sortimente spoločnosti McCain

Hranolky McCain
hranolky McCain

BRATISLAVA 23. marca (WBN/PR) – Spoločnosť McCain, ktorá má vo svojom portfóliu široký sortiment mrazených zemiakových výrobkov, nahrádza v procese predsmážania doteraz používanú nutrične vyváženú zmes olejov. Tá obsahovala aj palmový olej. V týchto dňoch začína McCain svoje produkty predsmážať výlučne na zmesi slnečnicového oleja. Nový olej, ktorý spoločnosť uvádza do výroby, ešte viac vyhovuje nutričným kritériám, navyše je stabilný pri predsmážaní. Tým, že McCain prechádza na novú olejovú zmes, šetrí aj životné prostredie. Neváhajte a vychutnajte si vaše obľúbené McCain produkty!

100% slnečnicový olej

Oproti klasickému slnečnicovému oleju sa zmes tradičného slnečnicového oleja a slnečnicového oleja s vysokým podielom kyseliny olejovej vyznačuje výbornou stabilitou pri vysokých teplotách. Nová zmes 100% slnečnicového oleja, v ktorej sa zemiakové produkty McCain pred zamrazovaním a balením predsmažia, je vďaka vysokému obsahu nenasýtených mastných kyselín prospešná pre ľudský organizmus. Výrobca týmto krokom redukuje obsah nasýtených mastných kyselín vo svojich produktoch na úroveň 15 %. Za ostatných 5 rokov práce spoločnosti McCain na vylepšení nutričného profilu oleja sa jej podarilo znížiť obsah spomínaných kyselín až o 60 %.

Tým, že spoločnosť McCain znížila v oleji nasýtené mastné kyseliny, plní 1 z nutričných záväzkov v oblasti svojho programu spoločenskej zodpovednosti. Ich splnenie si spoločnosť stanovila do roku 2012.

„Spoločnosť McCain je hrdá, že ako prvá potravinárska spoločnosť úplne odstránila používanie palmového oleja pri produkcii svojich výrobkov, a to na všetkých európskych trhoch. Tento krok prináša chutnejšie a zdravšie produkty s vylepšeným nutričným profilom na stôl našim zákazníkom,“ povedal Pierre Gondé, Nutrition and Regulatory Affairs Manager pre McCain Continental Europe.

Vyvážená strava McCain

Obľúbené zemiakové hranolčeky od spoločnosti McCain, 1.2.3. Hranolky, sú zložené z 95 % zo zemiakov a z 5 % oleja. Ak ich vhodne skombinujeme s nízkotučnými bielkovinami a zeleninou, sú výborným príkladom chutnej vyváženej stravy.

Myslíme aj na životné prostredie

Spoločnosť McCain je zodpovedná voči životnému prostrediu, v ktorom pôsobí. Tento postoj vyjadrila aj nahradením pôvodného oleja novou zmesou slnečnicových olejov.

Už v roku 2006 sa McCain stal jednou z prvých spoločností, ktoré zredukovali podiel používania palmového oleja na 50%. Zavedením novej zmesi slnečnicového oleja do výroby prestala spoločnosť McCain úplne používať palmový olej.

O spoločnosti McCain:

Rodinný podnik McCain Foods LtD bol založený v roku 1956 v meste Florenceville/N.B. Dnes má spoločnosť McCain 20.000 kvalifikovaných zamestnancov spolu v 110 krajinách. Výrobné prevádzky a pobočky, ktoré sa nachádzajú v Kanade, Spojených štátoch, Veľkej Británii, Európe, Japonsku, Taiwane, Austrálii, Novom Zélande, Argentíne a Južnej Afrike. Popri už všeobecne známych a obľúbených zemiakových výrobkoch sa medzitým dostali do ponukového listu aj výrobky rýchleho občerstvenia a rôzne predjedlá. Od roku 1996 existujú výrobky McCain aj na Slovensku. Spoločnosť zásobuje konečných spotrebiteľov chrumkavými výrobkami zo zemiakov v maloobchode aj v gastronómii. Produkty spoločnosti McCain sú ocenené pečaťou a diplomom Zdravo, chutne a aktívne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom