Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Homeopatiká
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Thinkstock
27. 07. 2016 11:10 Homeopatiká od WBN/PRSITA Diskusia

5 nebezpečných epidémií, pri ktorých pomohla homeopatia

BRATISLAVA 28. júla 2016 (WBN/PR) – Začiatkom 20. storočia lekár Thomas Bradford vypracoval analýzu veľkých epidémií pod názvom Logika čísel. Zdokumentoval v nej účinnosť homeopatickej liečby a zároveň ju porovnal s účinnosťou konvenčnej liečby. Z porovnania záznamov stoviek nemocníc vyplynulo, že úmrtnosť klasicky liečených pacientov bola 2-krát až 8-krát vyššia ako u pacientov liečených homeopaticky.

Homeopatia a epidémia týfusu

V roku 1813 vypukla v Nemecku veľká epidémia týfusu. Mimoriadne rozšírená bola v Berlíne a Lipsku, kde v tom čase pracoval a vyučoval zakladateľ homeopatie Dr. Samuel Hahnemann. Sám homeopaticky liečil 183 pacientov s týfusom, pričom zomrela len jedna žena v staršom veku. V tomto období bola bežná úmrtnosť 40 – 50 %. Na základe svojich skúseností vypracoval postup, ktorý bol neskôr viackrát s úspechom použitý inými lekármi.

Homeopatia a cholera

V roku 1831 zachvátila Európu epidemická vlna cholery – najobávanejšia a najničivejšia choroba tej doby. Úmrtnosť bola vysoká, dosahovala vyše 50%. V Rakúsko-uhorskej monarchii bolo zdokumentovaných 1269 prípadov cholery liečenej homeopaticky. Z celkového počtu pacientov zomrelo 85,

čo predstavuje 6,7 %.

Neskôr, v roku 1854 ďalšia vlna cholery postihla mesto Londýn. V tom čase bola Londýnska homeopatická nemocnica jedinou, ktorá bola úspešná v liečbe tejto choroby. Pri konvenčnej liečbe v iných nemocniciach zomieralo 51,8 % ľudí, pri homeopatickej liečbe to bolo 16,4%. Zásluhou lekára a zároveň zakladateľa Londýnskej homeopatickej nemocnice Dr. Fredericka Quina sa tento fakt dostal aj do vládnej správy pod názvom Modrá kniha. Podľa nej lekársky inšpektor zaznamenal v tejto nemocnici vyliečenie aj takých prípadov, ktoré v bežných nemocniciach končili ako smrteľné. Sám Dr. Quin bol vyliečený z cholery homeopatickou metódou v roku 1831 na Morave.

Podobné výsledky pri liečbe cholery zaznamenali v roku 1849 aj v Cincinnati v štáte Ohio. Z 1116 pacientov liečených homeopatickou metódou zomrelo 35, čo znamená, že úmrtnosť bola len 3%-tná.

Španielska chrípka

Španielska chrípka v rokoch 1918-1919 bola poslednou veľkou pandémiou. Nakazilo sa ňou 20% vtedajšej svetovej populácie a vyžiadala si viac obetí ako 1. svetová vojna. Podľa zdokumentovaných informácií, úmrtnosť pacientov liečených konvenčne bola od 7% do 30%, ale u pacientov liečených

homeopaticky len 1,5%.

Homeoprofylaxia a leptospiróza na Kube

Mimoriadny úspech sa podaril tímu kubánskych lekárov a homeopatov pod vedením Finlayovho inštitútu. V rokoch 2007-2008 prebiehala homeopatická liečba a prevencia leptospirózy na Kube.

Leptospiróza, nazývaná aj „potkania žltačka“, je infekčné ochorenie spôsobené baktériou rodu Leptospira. Kubánski obyvatelia sú epidémiám tohto ochorenia vystavení každoročne v období povodní spôsobených hurikánom, kedy vodné zdroje dosahujú najvyšší stupeň znečistenia. Počet infikovaných stúpal nepretržite od roku 1987. Avšak v auguste 2007 nastal bod zlomu. I napriek vrcholnej sezóne hurikánov a povodní počet nakazených klesol takmer na nulu. Stalo sa tak dva týždne potom, čo sa 2,5 milióna ľudí v troch najviac ohrozených kubánskych provinciách zúčastnilo programu homeopatickej profylaxie.

Homeopatická profylaxia je netoxická a neinvazívna metóda prevencie konkrétnych chorôb a epidémií. Práve vďaka nej sa na Kube podarilo dostať problém s leptospirózou pod kontrolu a darí sa to doteraz.

K téme

Foto: Hygienici varujú pred nebezpečnou kozmetikou, gél a farby sa môžu vyskytovať na Slovensku Video: Ničivý hurikán Dorian smeruje na Floridu, na Bahamách začali so záchrannými prácami

Neprehliadnite

Koalícia podľa Matoviča funguje na kúpených hlasoch, pustil sa aj do KDH a progresívcov Za slušné Slovensko zvoláva na piatok ľudí na námestia: Kto príde znovu a kto zostane doma? Premiér Pellegrini ostáva vo funkcii, za jeho odvolanie hlasovalo 62 poslancov Seniori nebudú od januára platiť koncesionárske poplatky, Danko by ich chcel zrušiť pre všetkých Muž chcel zrejme spáchať samovraždu, ale z mosta spadol na motorkára Jurajovi zvýšili trest za zabitie Henryho v Bratislave, súd vyhovel návrhu prokuratúry
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X