6 prospešných účinkov červenej cibule. Vedeli ste, že pomáha aj pri rakovine?

červená cibuľa, zelenina
Chopped red onions with corn tortillas and other ingredients. www.thinkstockphotos.com

Červená cibuľa patrí k obľúbenej zelenine v mnohých domácnostiach. Nielenže jedlám a šalátom dodá skvelú nezameniteľnú chuť, ale navyše má veľa prospešných účinkov na ľudský organizmus.

Viete, o aké pozitíva ide?

Udrží cukrovku pod kontrolou

Červená cibuľa, najmä surová, je skvelou zeleninou pre diabetikov, pretože podporuje tvorbu inzulínu a tým znižuje potrebu inzulínovej injekcie.

cukrovka
Doctor writing the word Diabetes www.thinkstockphotos.com

Účinkuje proti zápche

Vlákna červenej cibule si vedia poradiť s toxínami v tele. Navyše ich pomáhajú vylúčiť von z organizmu, preto je táto zelenina i vynikajúcim detoxikantom.

zápcha, hnačka, toaleta
Using toilet. A young woman uses a toilet with a roll of toilet paper in his hand. www.thinkstockphotos.com

Zlepšuje zdravie srdca

Červená cibuľa je skvelá, ak trpíte nejakou chorobou srdca alebo vysokým krvným tlakom. Vďaka svojim vlastnostiam znižuje riziko akýchkoľvek ochorení srdca, srdcový infarkt a normalizuje krvný tlak.

Zdravie srdca, srdce, kardiológ
Doctor drawing ecg heartbeat chart with marker on whiteboard concept for healthcare and medicine www.thinkstockphotos.com

Zastaví krvácanie z nosa

Ak vám tečie krv z nosa, stačí, keď si privoniate k červenej cibuli.  Pomáha pri zrážaní krvi a okamžite zastavuje krvácanie z nosa.

Krvácanie z nosa
Cape Town, South Africa www.thinkstockphotos.com

Pomoc pri bolesti v krku

Červená cibuľa je veľmi dobre známa v ľudovom liečiteľstve pre liečivé vlastnosti a ako prírodný liek proti bolesti v hrdle a pri prechladnutí.

Bolesť v krku, choroba, chrípka,
Young woman sitting on the bed with pain in neck www.thinkstockphotos.com

Zastaví rast rakovinových buniek

Červená cibuľa obsahuje zlúčeniny síry, ktoré pomáhajú bojovať s rakovinou a nádorovou bunkou. Zlúčeniny dokážu tiež zabiť baktérie v organizme, ktoré spôsobujú zápaly. Konzumáciou červenej cibule znižujete riziko rakoviny, a ak už trpíte týmto zákerným ochorením, vie byť nápomocná v procese chemoterapie.

Nádor, rakovina, rakovinové bunky
T-cells attacking cancer cell illustration of microscopic photosT-cells attacking cancer cell illustration of microscopic photos www.thinkstockphotos.com

Zdroj:www.myfitmagazine.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom