7 zlozvykov, ktoré vás zbavujú energie

Stres, únava
Thinkstock

Určite ste zažili deň, keď sa cítite celkom bez energie, nálady a ste nesmierne unavení. Ak takýchto dní mávate viac, je čas posvietiť si na svoj životný štýl. Možno práve niektoré z nasledujúcich vecí môžu za pocit permanentnej únavy.

Jete málo potravín, ktoré obsahujú železo

Hovädzie mäso
Thinkstock

Ak sa vyhýbate niektorým potravinám ako napríklad vajcia, pečeň či červené mäso, môže byť vaša únava spôsobená nízkou hladinou železa. Bez tejto látky nemôžete vytvárať dostatok krviniek, ktoré by zabezpečili prísun kyslíku do dôležitých organov v tele.

Pijete málo tekutín

Pitie tekutín
Thinkstock

Ak ste dehydrovaná, vaša krv je hustejšia a váš organizmus musí vynaložiť viac námahy, aby mohla cirkulovať. Takáto krv tiež pomalšie dopravuje živiny a kyslík, čo má na svedomí vašu únavu.

Máte málo pohybu

Pohyb, beh, behať, športovať
Thinkstock

Necvičíte, lebo sa cítite vyčerpaná? Práve to je dôvodom vášho pocitu únavy. Štúdie potvrdzujú, že aj ľahká rozcvička vás nabije energiou.

Jete polotovary a stravu z fastfoodov

Fastfood, hranolky, strava
Thinkstock

Tieto potraviny sú plné chémie a namiesto dodania energie vám ju odoberú, pretože tú potrebuje vaše telo, aby ich dokázalo spracovať.

Chodíte neskoro spať

Spánok, posteľ, spať
Thinkstock

Výskumy potvrdzujú, že najdôležitejšia fáza spánku je medzi dvadsiatou druhou a jednou hodinou. Ak chodíte spávať neskôr a budíte sa ráno unavená, zvážte zmenu vašich návykov.

Kladiete na sebe veľké nároky

Stres, únava
Thinkstock

Každý deň si naložíte na seba toľko, že to niekedy máte problém zvládnuť? A potom večer padáte únavou a vyčerpáva vás aj samotný stres, že ste nestihli všetko, čo ste mali v pláne? Potom je načase prehodnotiť vaše každodenné ciele a stanoviť si primerané nároky.

Vynechávate raňajky

Raňajky, ráno, raňajkovať
Thinkstock

Mnoho ľudí vynecháva raňajky z dôvodu, že sa snažia schudnúť. Avšak táto skutočnosť vám naruší celý deň. Vaše telo predsa potrebuje kalórie a živiny na výrobu energie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom