8 varovných signálov, že pijete cez deň málo vody

8 varovných signálov, že pijete cez deň málo vody
Máte s tým skúsenosti? Foto: pinterest.com

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) – Voda je pre človeka nesmierne dôležitá. A keď hovoríme o vode, máme na mysli čistú vodu, prípadne čisté minerálky neochutené. Tieto tekutiny nám najlepšie pomáhajú pri dehydratácii. Preto ak máte nejaký z týchto príznakov, určite treba zvýšiť príjem tekutín.

Správne množstvo vody udržuje zdravie na optimálnej úrovni, pretože voda upravuje telesnú teplotu a zlepšuje trávenie. Čerstvá voda odstraňuje toxíny z tela von a doplní telu tekutiny.Vaše telo má svoj vlastný spôsob, ako naznačiť, keď niečo nie je v poriadku.

Preto, ak spozorujete nejaký z týchto príznakov, určite by ste mali doplniť tekutiny:

1. Frekvencia močenia

Ak ste zdravý, je pravdepodobné, že močíte 6-7 krát denne. Avšak, toto číslo sa líši v každom jednotlivcovi, pretože nie všetci pijeme rovnaké množstvo vody. Ak ale močíte 2-3 krát denne, zvážte častejšie pitie vody. Vaše telo hovorí, že nemá dostatok vody. Nedostatočný príjem vody ovplyvňuje funkciu obličiek a vedie k ťažkým komplikáciám, čo znamená, že telo nebude schopné odstrániť nečistoty z tela. Dajte svojmu telu viac vody.

2. Suchá pokožka

Zdravá pleť znamená, že pijete veľa vody. Nemôžete očakávať krásnu a hladkú pokožku, ak nechcete piť vodu. Vaša pleť musí byť hydratovaná! Tým sa zabráni vysušeniu a navyše sa budete diviť, ako sa super cítite. Suchá pokožka po dlhú dobu znamená, že ste pravdepodobne dehydratovaný a vaša pokožka potrebuje vodné zdroje. Ak používate tony hydratačných krémov a vaša pokožka je stále suchá, vaše telo potrebuje vodu. Vypite pohár vody každú hodinu na udržanie svojej hydratácie na optimálnej úrovni. Vaša pleť sa výrazne zlepší a budete mať svoju kožu hladkú a jemnú.

3. Bolesti hlavy

Dehydratácia je jednou z hlavných príčin bolesti hlavy. Ešte vážnejšie je to, keď sa pohybujete. Bolo by prakticky nemožné skloniť sa, konať rýchlo, vyliezť hore alebo dole po schodoch. Bolesť sa bude len zhoršovať. Ak sa vám tento typ bolesti hlavy dostavuje pomerne často, zvážte doplniť vaše telo s dostatočným množstvom vody. Tieto bolesti hlavy sa vyskytujú vždy, keď nepijete vodu alebo sa nedmerne potíte. Nezabudnite, že v tomto prípade musíte piť veľmi pomaly vodu.

4. Sucho v ústach

Sucho v ústach je často spôsobené všeobecnou dehydratáciou. Ale niekedy môže mať aj nadmerné užívanie liekov vplyv na produkciu slín. Ak máte sucho v ústach dlhšiu dobu, musíte mať po ruke vždy fľašu s vodou.

5. Farba moču

Farebné zmeny v moči často označujú ťažký ​​nedostatok vody. Ak ste dobre hydratovaný, váš moč by mal byť ľahko sfarbený. Ale ak vášmu telu chýba voda, moč zmení svoju farbu. Pite viac vody ako zvyčajne, ak máte tmavší moč. Ak je váš moč hnedý, máte čo do činenia s ťažkou dehydratáciou. Dávajte však pozor, nemali by ste piť niekoľko pohárov vody naraz. To vám môže spôsobiť vážne problémy. Pomaly a opatrne pite vodu a tým umožníte telu rozdeliť si ju na požadované orgány.

6. Hlad

Máte často pocit hladu, hoci ste už mali svoje jedlo? Nikdy si nepleťte hlad so smädom. Namiesto toho, aby ste zjedli napríklad vrecúško chipsov, vypite pohár vody. Získate pocit hladu pravdepodobne preto, že vaše telo si občas pletie signály.

7. Závraty

Vypite pohár vody kedykoľvek, keď cítite závrat. Závrat je celkom bežný u športovcov, ktorí trávia väčšinu dňa na slnku.

8. Príznaky chronickej dehydratácie

Chronická dehydratácia sa prejavuje cez niekoľko jasných príznakov. Väčšina z týchto príznakov sú bežne prehliadané, preto si dávajte na to pozor.

Tu sú najčastejšie príznaky chronickej dehydratácie:

– infekcie močových ciest

– predčasné starnutie

– zmätenosť / úzkosť

– zvýšená hladina cholesterolu v krvi

– zápcha / pálenie záhy

8 varovných signálov, že pijete cez deň málo vody
Foto: pinterest.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN