9 zaujímavých faktov o spoločnosti Google

Google pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Spoločnosť Google má toho na práci vždy toľko, že je pomerne náročné sledovať všetky jej kroky. Ak sa o túto spoločnosť zaujímate, určite vás tieto fakty dostanú.

Google berie do úvahy viac ako 200 faktorov pred tým, ako vám poskytne výsledky vyhľadávania.

Google pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com PIEŠŤANY 3. septembra (WEBNOVINY) – Zakladateľ slovenského komiksu a moderného kresleného humoru Jozef Babušek sa dnes dožíva 90 rokov. Pri príležitosti jeho životného jubilea v utorok 6. septembra v Dome umenia v Piešťanoch uvedú knihu Františka Jablonovského Nielen Jožinko s podtitulom Život a dielo Jozefa Scheka. Kniha prinesie netradičný pohľad na život a tvorbu oslávenca z pera Kornela Főldváriho, Pavla Vilikovského, Miroslava Cipára, Milana Lasicu, Tomáša Janovica, Petra Lipu a iných. Babušek publikoval svoje práce celé desaťročia pod pseudonymom Schek. Legendárnym sa stal jeho seriál Jožinko – dieťa svojich rodičov, ktorý vychádzal v časopise Roháč od 1965 celých 23 rokov. Jozef Babušek sa narodil 3. septembra 1921 v Bratislave, väčšiu časť života však prežil v Piešťanoch. V roku 2006 si tu z rúk primátora Rema Cicutta prevzal cenu Kultúrna osobnosť roka. www.youtube.com

Spoločnosť vlastní veľa domén, ktoré sú vlastne chybnými slovami/vyhľadávaniami Google. Napríklad Gooogle.com, gogle.com, googlr.com a pod. Vlastní tiež doménu 466453.com. Viete, prečo?

Google pixabay 1 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Za sekundu je na Google viac ako 2 milióny vyhľadávaní.

Google pixabay 3 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Spoločnosť Google má mnoho projektov, zaoberá sa vecami, ktoré by mohli zmeniť svet miliónom ľudí, ale aj takým, ktoré sa dotýkajú len malých skupín. Napríklad v roku 2012 predstavila v Gmail možnosť zvoliť si jazyk Čerokiov.

Google pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) - Opozičná strana Smer-SD chce podať návrh na Ústavný súd SR. Nie je totiž spokojná s novelou zákona o prokurátoroch z ministerstva spravodlivosti. "Ide o jednoznačné politické ovplyvňovanie výberových konaní na prokuratúre, čo nemá nič spoločné s nezávislým postavením prokuratúry ako takej. Celý tento zákon je na hrane ústavnosti," povedal dnes na tlačovej besede poslanec NR SR za Smer-SD Róbert Madej. Návrh novely zákona o prokuratúre dnes predstavila šéfka rezortu spravodlivosti Lucia Žitňanská spolu s premiérkou Ivetou Radičovou (obe SDKÚ-DS). Novela zákona o prokuratúre, ktorá je od piatka v medzirezortnom pripomienkovom konaní, prináša zmeny, ktorých výsledkom by mala byť podľa predkladateľky transparentnejšia práca prokuratúry. Madej to však vidí inak a myslí si, že vládna koalícia takto bude zasahovať aj do nezávislosti prokuratúry. "Dokladujeme to najmä tým, že vládna koalícia sa bude snažiť rozhodovať o tom, kto sa na Slovensku stane a kto sa nestane prokurátorom," tvrdí Madej. Poukazuje na to, že výberové komisie na prokurátorov budú zostavované čisto politicky. "A to za Národnú radu SR jeden člen z ústavnoprávneho výboru, ktorý navrhne jedného člena výberovej komisie a dvoch členov ministerka spravodlivosti. Nadpolovičná väčšina členov výberových komisií, ktoré budú rozhodovať o prokurátoroch, o tom, kto sa stane prokurátorom, bude teda politické zoskupenie aktuálnej vládnej koalície," povedal Madej. Poslanec nesúhlasí ani so zrušením inštitútu právnych čakateľov prokuratúry a so zavedením nového systému asistentov. "Vidíme v tom aj to, že vládna koalícia ako taká má problém s mladými ľuďmi, ktorí sa špecializujú a pripravujú v rezorte prokuratúry podobne ako v rezorte súdnictva," povedal Madej.

V roku 2013 približne 91 % príjmov spoločnosti vo výške 55,5 miliárd dolárov pochádzalo z reklamy.

Google pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Index vyhľadávania Google je väčší ako 100 miliónov gigabajtov.

Google pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Google je pravdepodobne jediná spoločnosť, ktorá sa snaží znížiť čas, ktorý ľudia strávia na jej stránke.

Google pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com BRATISLAVA 21. septembra (WEBNOVINY) - Bratislavská vodárenská spoločnosť v piatok otvorila záhradu za Vodárenským múzeom pri Devínskej ceste. Revitalizácia záhrady vyšla vodárenskú spoločnosť na 200-tisíc eur. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii Milan Trstenský z Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Ako ďalej uviedol, najviac peňazí bolo nutné investovať do spevnenia svahu od Devínskej cesty, ktorý sa zosúval. Bratislavská vodárenská spoločnosť mala otvoriť záhradu už začiatkom leta. Podľa Trstenského oneskorenie spôsobil výber dodávateľov a tiež zložitejšie práce pri spevnení svahu a výstavbe schodiska. Záhradu v piatok symbolickým prestrihnutím pásky otvoril riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Radoslav Jakab. Prístupná pre verejnosť bude ešte do 30. novembra. Po zimnom období záhradu opäť otvoria 1. marca. Obrazom: Záhradu za Vodárenským múzeom otvorili www.webnoviny.sk>www.webnoviny.sk> www.webnoviny.sk>www.webnoviny.sk> www.webnoviny.sk>www.webnoviny.sk> www.webnoviny.sk>www.webnoviny.sk> www.webnoviny.sk>www.webnoviny.sk> Zaujímavosťou zeleného parku je fontána Chlapec s volavkou, ktorá je replikou pôvodnej fontány spred Lafranconiho vily. Fontána je zapožičaná z Mestského múzea a bude dlhodobo umiestnená v zelenom parku za Vodárenským múzeum. [caption id="attachment_770165" align="alignright" width="580"]www.webnoviny.sk rel="attachment wp-att-770165">cdn.webnoviny.sk alt="Revitalizovaná záhrada" width="580" height="387" class="size-medium wp-image-770165" data-dominant-color="#1f2623" /> Foto: SITA/Diana Černáková[/caption] Záhrada bude slúžiť aj ako oddychové miesto pre cyklistov. Vybudované sú v nej cyklostojany, detský kútik, fontány s pitnou vodou, lavičky a informačné tabule. Do záhrady vedú dva bezbariérové vstupy, jeden zo strany Devínskej cesty a druhý zo strany cyklotrasy pri Dunaji. Ako uviedol Trstenský, zámerom záhrady je vytvoriť tu zelenú plochu a piknikové oddychové miesto pre Bratislavčanov. "Záhrada je oprášením projektu záhrady pre všetkých a Bratislavská vodárenská spoločnosť chcela týmto spôsobom prispieť k zlepšeniu životného prostredia v urbanizovaných častiach mesta," povedal Trstenský. Ako ďalej uviedol, objekt je strážený 24 hodín bezpečnostnou službou, počas otváracích hodín bude služba ešte posilnená.

Spoločnosť vyfotografovala viac ako päť miliónov kilometrov ciest pre Street View.

Google pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Viac ako šesť miliárd hodín trávia ľudia sledovaním videí na YouTube každý mesiac – to je takmer hodina na každého človeka na svete.

Google pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com LONDÝN 23. mája (WEBNOVINY) - Pokles podnikateľskej aktivity v eurozóne sa v máji trochu zmiernil, hoci nedostatok nových objednávok znamená, že ekonomika Európskej menovej únie za druhý kvartál pravdepodobne opäť vykáže pokles. Vyplýva to z vývoja indexu nákupných manažérov (PMI), ktorý zostavuje agentúra Markit. Predbežný PMI sektora služieb v máji stúpol na 47,5 bodu z aprílových 47 bodov. Dostal sa tak najvyššie za tri mesiace. Index sa však už 16 mesiacov nachádza pod hranicou 50 bodov oddeľujúcou pokles odvetvia od jeho rastu. Index nových objednávok v sektore služieb oslabil na 45,3 bodu z aprílových 46,2 bodu, čo znamená, že výrazné zlepšenie aktivity v odvetví na budúci mesiac je nepravdepodobné. PMI priemyselného sektora stúpol na 47,8 bodu z aprílovej hodnoty 46,7 bodu. Zložený index nákupných manažérov, ktorý zahŕňa sektory služieb aj priemyslu, vzrástol z aprílovej úrovne 46,9 bodu na 47,7 bodu, čiže najvyššie za tri mesiace. Agentúra Markit však uviedla, že celkovo indexy nákupných manažérov naznačujú podobný výkon ekonomiky eurozóny v druhom štvrťroku ako v prvom kvartáli, kedy sa o 0,3 % zmenšila. "Existujú známky zmierňovania tempa poklesu, čo naznačuje, že pravdepodobne smerujeme k obdobiu stabilizácie, ale potrvá to oveľa dlhšie, ako väčšina ľudí predpokladala," uviedol Chris Williamson, hlavný ekonóm agentúry Markit.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Google+