A szlovákok nem birtak a hollandokkal és búcsúznak

Weiss

DURBAN június 28. (WEBNOVINY) – Szlovákia csapata a Dél-Afrikában zajló XIX.labdarugó világbajnokság nyolcaddöntőjében Durbanban 1:2 arányban kikapott Hollandiától és elbúcsúzott a további küzdelmektől. Vladimir Weiss edző együttese az Olaszország fölött aratott sokkoló 3:2-es győzdelem után nem tudott újabb szenzációval szolgálni és befejezte szereplését a vb-én.

A két csapat első egymás elleni mérkőzésének nyitó gólját a 18.percben a holland Arjen Robben szerezte, aki jól használta ki Wesley Sneijder távoli, pontos átadását. Hat perccel a befejezés előtt Sneijder volt a második holland gól szerzője. A szlovákok szépitő gólját a hosszabbitásban Robert Vittek szerezte 11-ből. Vittek négy góljával beéérte a vb eddig legeredményesebb játékosát, az argentin Higuaint. Bert van Marwijk csapata negyedik mérkőzését is megnyerte a világbajnokságon, következő ellenfele pénteken, július 2-án Port Elizabeth-ben a Brazilia-Chile összecsapás győztese lesz.