Adidas vyrobil viac než milión párov topánok z plastov, ktoré znečisťovali oceány

Adidas eqt parley ink white closer 001.jpg

Spoločnosť Adidas ide príkladom nám všetkým. Rozhodla sa totiž spraviť opatrenia, ktoré by výrazne zmenšili znečistenie oceánov. Riešenie je úplne jednoduché – vyrábať topánky z plastov, ktoré by tak- či onak skončili v oceánoch alebo na skládkach. 

Adidas poveril umelkyne, aby vytvorili tenisky reprezentujúce každý štát USA. Ktoré sa vám páčia najviac?

Jedna z najznámejších spoločností na výrobu športového oblečenia a obuvi si stanovila jasný plán – do konca roka 2017 predať aspoň 1 milión párov topánok, ktoré sú čiastočne vyrobené z oceánskeho odpadu. V priemere je jeden pár obuvi vyrobený z 11 plastových fliaš. Podľa nedávnej správy sa spoločnosti Adidas zámer predať milión párov tenisiek z recyklovateľného materiálu podarilo naplniť.

Adidas parley03.jpg
http://mmminimal.com/adidas-parley-ocean-plastic-shoes/

Nemecká športová značka v partnerstve s environmentálnou iniciatívou Parley for the Oceans už minulý rok uviedla limitované vydanie tenisiek, ktoré sú vyrobené z plastového odpadu pozbieraného z oceánov. Plasty z pláži, ktoré by skončili v oceáne vyzbierali pracovníci iniciatívy Parley for the Oceans z pláží a pobreží po celom svete.

Webová stránka Parley for the Oceans informovala: “V odľahlých oblastiach zavádzame systémy na zachytenie plastového odpadu skôr, ako skončí na skládkach, spáli sa, pochová alebo je vrhnutý do riek, či oceánov. Recykláciu nevnímame ako konečné riešenie pre plastové znečistenie, ale udržanie tých plastov, ktoré už boli v prevádzke. Znižujeme tak potrebu nových plastov. Spoločne so svojimi firemnými partnermi spoločnosť Parley vyvíjame programy, ktoré motivujú spotrebiteľov, aby vrátili svoje výrobky po skončení ich životnosti.”

Adidas parley ultra boost 3 0 uncaged x coral bleaching 1.jpg
https://hypebeast.com/2017/6/adidas-parley-ultra-boost-3-0-uncaged-x-coral-bleaching
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom