Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Štrajk učiteľov
Účastníci štrajku učiteľov, ktorý organizuje Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU), na Námestí SNP počas prvého dňa neobmedzeného štrajku. Bratislava, 25. január 2016. Foto: SITA/Marko Erd
2. februára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Akademický senát vyzýva vedenie UK k podpore štrajkujúcich

BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) – Predstavitelia vlády a ministerstva školstva doteraz reagovali na celoslovenský štrajk učiteľov s ignoranciou, pohŕdaním či hrubými dezinformáciami, tvrdí to Akademický senát Filozofickej fakulty Univerzity Komenského (AS FiF UK) v Bratislave.

Obrazom: Štrajk učiteľov

Ako agentúru SITA informoval predseda AS FiF UK Ivan Lacko, senát vyzýva vedenie Univerzity Komenského v Bratislave a Akademický senát Univerzity Komenského v Bratislave, aby verejne zaujali jasný postoj k požiadavkám Iniciatívy slovenských učiteľov a podporili ich.

Obrazom: Štrajk učiteľov podporili živé reťaze

“Univerzita Komenského v Bratislave ako najstaršia a najväčšia univerzita má povinnosť vyjadriť sa k tejto závažnej situácii, ktorá sa týka súčasnosti a budúcnosti vzdelávania na Slovensku a ďalšej perspektívy našej spoločnosti,” pokračuje senát.

“Filozofická fakulta UK považuje za svoje poslanie aj vzdelávanie učiteľov a medzi štrajkujúcimi učiteľmi je mnoho našich absolventov. Zároveň zdôrazňujeme, že veľká časť problémov, ktoré štrajkujúci učitelia tematizujú, sa priamo dotýka aj vysokého školstva,” pripomínajú s tým, že pokiaľ rokovania predstaviteľov štátu s Iniciatívou slovenských učiteľov nebudú úspešné, členovia Akademického senátu FiF UK sa obrátia na akademickú obec univerzity s návrhom na vyhlásenie jednodňového štrajku na podporu požiadaviek štrajkujúcich učiteľov.

Odporúčané články

Parlamentný školský výbor neprijal požiadavky učiteľov Za desaťeurovú spájkovačku mali školy zaplatiť 117 eur

Témy

Diskusia

Ivan1 UK bol pojem v minulosti. Teraz každý, kto má na to, ide študovať do zahraničia. A s tým pisálkovia nespravíte nič. Rastislav1 Najväčší problém školstva je ten, že v školstve je veľa peňazí, ale na nesprávnom mieste. Štát financuje alebo prispieva na financovanie rozmanitým VŠ, ktoré vznikli na zelenej lúke Hornej Dolnej, prednášajú tam debili a študenti odchádzaj s diplomom ako promovaní... päť a viac titulové cocoté,čo lietajú medzi VŠ a berú ťažké love len za meno nech radšej držia fekál,lebo sa začínajú nejak moc hmýriť v kotli plnom sračiek,ktorý pomohli vytvoriť student UK je pojem aj vo svete a nedovolime ,aby smeracke prasce smradili, nech smradia na kmotrikovej a porovej "skole". fanatikmodrák Okamžite znížiť počet vysokých škôl. Máme najviac VŠ na obyvateľa vo svete. Úplne by stačil taký počet ako bol za komunistov. Načo sú VŠ, ktoré produkujú samých nezamestnaných, sociálna práca, politológ, právnik a pod.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...