Aké trendy v svietidlách prináša rok 2021?

1 5.jpg

Domov sa stal tento rok pre nás miestom, kde trávime väčšinu času. Pracujeme, obedujeme, oddychujeme. Súčasná situácia tak ovplyvnila aj trendy vo svete svietidiel. Dizajnéri sa začali sústrediť na estetiku, ktorá doslova vrhá nové svetlo aj do našich spální. Práve v týchto miestnostiach zvykol ísť dizajn závesných svietidiel na úkor funkčnosti.

Hlavným trendom pre rok 2021 sa tak stáva svietidlo ako ústredný bod miestnosti, ktorý jej dodáva potrebnú atmosféru pre náš dobrý pocit. Po ktorých prvkoch sa teda poobzerať?

Elegantná mosadz

Kovy budú aj tento rok prvkom, ktorý doplní interiérový dizajn. Hlavnú rolu však zohráva mosadz, ktorej moderné prevedenie dodá noblesu ktorejkoľvek miestnosti. Veľmi aktuálna je jej kombinácia s čiernym matným povrchom, ale aj drevom či betónom. Mimochodom, miešanie rôznych materiálov a štýlov je momentálne trendy samo o sebe.

Skvelou voľbou sú napríklad závesné mosadzné svietidlá do kuchyne, ktoré sa budú najlepšie vynímať v kombinácii s bielymi, sivými či čiernymi prvkami, typickými najmä pre industriálny a škandinávsky dizajn.

Smart osvetlenie

V kontraste s trendom vintage svietidiel stojí čím ďalej tým viac obľúbené ovládanie svetla mobilnou aplikáciou. Môžete si nastaviť intenzitu a farebnosť svetla podľa miestnosti, toho, či je deň alebo večer alebo jednoducho podľa nálady.

Smart osvetlenie dokáže napodobniť slnečné svetlo a večer vyplniť miestnosť teplými tónmi. Jeho popularita podľa dizajnérov stúpa taktiež priamo úmerne s počtom činností, ktoré dnes vykonávame z domova.

Späť k prírode

Bambusové tienidlá, drevené svietidlá, textil a imitácia papiera. Prírodné materiály zreteľne odkazujú na udržateľnosť, ktorá rezonovala v dizajne už minulý rok. Pri nich to však nekončí. Svietidlá v štýle prírody ju aj kopírujú. Na trhu tak nájdete rôzne listy, konáre či rozkvitnuté kvety doplnené o zdroj svetla.

Závesné svietidlá v tomto štýle dokážu navodiť hrejivú atmosféru vo vašej obývačke i kuchyni a zdôrazniť váš postoj k životnému prostrediu.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom