Akrobatický lyžiar Zoričič zomrel pri prevoze do nemocnice

Nick Zoričič
Kanadský reprezentant Nick Zoričič Foto: SITA, AP

GRINDELWALD 10. marca (WEBNOVINY) – Kanadský reprezentant Nick Zoričič podľahol zraneniam, ktoré utrpel pri páde v sobotňajších pretekoch Svetového pohára akrobatických lyžiarov vo švajčiarskom Grindelwalde. Dvadsaťdeväťročný rodák zo Sarajeva vyletel v plnej rýchlosti z trate tesne pred cieľom v osemfinále súťaže skikrosárov.

Jeho telo zostalo po páde bezvládne ležať na zemi. Takmer hodinu sa Zoričiča pokúšal oživiť na mieste lekársky tím, neskôr ho vrtuľníkom previezli do nemocnice, kde zraneniam podľahol. Podľa televíznej stanice ARD si Kanaďan zlomil väz. Po tragédii organizátori anulovali už vyhlásené výsledky a zrušili aj nedeľňajšie záverečné preteky sezóny.

Zoričič odštartoval športovú kariéru ako zjazdár, štyrikrát štartoval na pretekoch Svetového pohára v slalome. V roku 2009 prešiel k skikrosu, kde patril k svetovej špičke. Dvakrát získal na pretekoch SP pódiové umiestnenie, na majstrovstvách sveta 2011 v Deer Valley skončil ôsmy. „Nick bol veľmi talentovaný lyžiar a skvelý športovec, všetci v tíme ho mali radi. Bude nám veľmi chýbať. V týchto chvíľach myslíme na jeho rodičov a celú rodinu,“ vyhlásil Max Gartner z kanadskej lyžiarskej asociácie. Pre kanadské akrobatické lyžovanie ide o ďalší úder v posledných týždňoch, keď v polovici januára prišla o život Sarah Burkeová.