Albínsku pandu veľkú po prvý raz nasnímali v divočine, pozorovali aj dôsledky genetickej mutácie

panda albínska
- V čínskej provincii S’-čchuan po prvý raz nasnímali albínsku pandu veľkú (Ailuropoda melanoleuca) v divočine. Reprofoto: www.youtube.com

BRATISLAVA 28. mája (WebNoviny.sk) – V čínskej provincii S’-čchuan po prvý raz nasnímali albínsku pandu veľkú (Ailuropoda melanoleuca) v divočine.

Úplne celú albínsku pandu ešte nezaznamenali

Zábery, na ktorých biele zviera prechádza bambusovým lesom, zhotovila infračervená kamera v prírodnej rezervácii Wolong vo výške zhruba 2 000 metrov nad morom ešte v apríli, oznámili predstavitelia rezervácie.

Podľa výskumníka Li Šenga z Pekinskej univerzity, ktorý komunikoval s televíziou CNN, úplne celú albínsku pandu dosiaľ v divočine nezaznamenali.

Budú sledovať jej nažívanie s pandami

Panda môže byť stará jeden alebo dva roky, uviedol Li, ktorého citovala aj štátna televízia CCTV. „Panda vyzerala silná, jej kroky boli stabilné, čo je znamením toho, že genetická mutácia jej nemusela úplne narušiť život,“ uviedol Li.

V rezervácii momentálne plánujú nasadiť viac kamier, aby mohli sledovať, ako spomínaná panda rastie a ako reaguje a spolunažíva s ostatnými pandami v oblasti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom