Albumový UK Chart ovládla Madonna a jej album MDNA

Madonna
Madonna - MDNA Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) – Americká speváčka Madonna dobyla so svojou dvanástou štúdiovkou MDNA (2012) britský albumový rebríček, čím vytvorila nový rekord v kategórii sólových interpretov. Pre 53-ročnú hviezdu je to totiž už dvanásty album, s ktorým sa jej podarilo dobyť UK Chart, čím prekonala doterajšieho držiteľa rekordu Elvisa Presleyho.

Druhú priečku obhájil francúzsky producent a dídžej David Guetta s albumom Nothing But The Beat (2011). Zo štvorky na trojku sa posunula britská speváčka Emeli Sandé s debutovou štúdiovkou Our Version Of Events (2012).

Posun o jedno miesto nahor zaznamenala aj Adele, ktorej druhý album 21 (2011) sa momentálne nachádza na štvrtom mieste. Na päťke je ďalšia domáca speváčka Jessie J s debutovou nahrávkou Who You Are (2011), ktorej v predchádzajúcom vydaní UK Chartu patrila až 23. priečka.

Minulotýždňová jednotka – album Sonik Kicks (2012) anglického hudobníka Paula Wellera, sa prepadol až na desiatku priečku. Okrem Madonny sa do top 10 tento týždeň nedostala žiadna ďalšia novinka.

Informácie zverejnila webstránka www.theofficialcharts.com.

Britský rebríček albumov (25. marca 2012 – 31. marca 2012):

1. Madonna – MDNA

2. David Guetta – Nothing But The Beat

3. Emeli Sandé – Our Version Of Events

4. Adele – 21

5. Jessie J – Who You Are

6. Katy Perry – Teenage Dream

7. Coldplay – Mylo Xyloto

8. Ed Sheeran – +

9. Lana Del Rey – Born To Die

10. Paul Weller – Sonik Kicks

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David GuettaEd SheeranEmeli SandéJessie JKaty PerryLana Del ReyMadonna