Alojz Hlina sa vzdá mandátu, ak nájde 90 podpisov

Hlina
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 10. decembra (WEBNOVINY) – Poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina sa vzdá svojho poslaneckého mandátu, pokiaľ sa do 24 hodín, teda do utorka 11. decembra do 14:00, podpíše 90 poslancov pod jeho vyhlásenie. Povedal to v pondelok na brífingu v Bratislave.

Vo vyhlásení sa píše, že napriek tomu, že kandidoval na kandidátke hnutia OĽaNO, tým, že vystúpil z ich poslaneckého klubu hnutia, porušil princípy parlamentnej demokracie. „Jeho pôsobenie v slovenskom parlamente nepredstavuje prínos pre našu spoločnosť,“ hovorí výzva, pod ktorú sa môžu poslanci NR SR podpisovať.

Ako povedal, sformulovaním vyhlásenia sa chce vyhnúť rečiam, že sa do parlamentu dostal na niekoho chrbte. „Preto prehlasujem, že v prípade, ak sa pod moju výzvu podpíše 90 poslancov, vzdám sa poslaneckého mandátu,“ povedal s tým, že ak sa niekomu zdá, že do parlamentu nepatrí, je to jedinečná šanca to vyriešiť.

Druhá už nebude,“ dodal. Pokiaľ sa však podľa neho podpisy do utorka do 14:00 nezozbierajú, na jeho statuse sa nič meniť nebude a naďalej si bude uplatňovať mandát podľa najlepšieho vedomia a svedomia, tak, ako doteraz.

Hlina vo voľbách 2012 kandidoval ako nezávislý kandidát na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktoré podľa ich vyhlásenia vytvorilo len platformu na to, aby mohli nezávislí kandidáti kandidovať do parlamentu.

Predvolebnú kampaň som si hradil z vlastných zdrojov, vo voľbách som bol ako nezávislý zvolený do parlamentu,“ pripomenul a dodal, že následne sa stal členom klubu OĽaNO, nie však členom hnutia. „Tým som nikdy nebol,“ poznamenal Alojz Hlina.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz Hlina