Američania po výhre nad Talianskom sú bližšie k finále

Bethanie Matteková Sandsová

PERTH 5. januára (WEBNOVINY) – Americkí reprezentanti Bethanie Matteková-Sandsová a John Isner zvíťazili nad talianskou dvojicou Francesca Schiavoneová, Potito Starace v stredajšom stretnutí v základnej B-skupine na 23. ročníku Hopmanovho pohára miešaných tenisových družstiev v austrálskom Perthe tesne 2:1. Rozhodnuté však bolo už po dvojhrách, ktoré sa obe stali korisťou USA.

V súboji dvoch do stredy stopercentných tímov „béčka“ si najskôr 25-ročná rodáčka z Minnesoty Matteková-Sandsová prekvapujúco poradila s favorizovanou Taliankou Schiavoneovou dvakrát 6:4. Pre aktuálne 58. hráčku sveta ide o jedno z najväčších víťazstiev doterajšej kariéry, keďže úradujúca víťazka grandslamového Roland Garros Schiavoneová sa nachádza na 7. priečke v rebríčku WTA Tour.

„Počas zimnej prestávky som na sebe veľmi tvrdo pracovala a som rada, že sa dostavil výsledok. Francesca je skvelá hráčka, som veľmi rada, že som ju zdolala. Pred zápasom som si hovorila, že sa pokúsim dostávať k sieti skôr ako ona. Nechcela som sa nechať príliš zatlačiť za základnú čiaru jej agresívnym herným prejavom,“ povedala po stretnutí Američanka.

Na jej skvelý triumf dokázal neskôr nadviazať Isner, ktorý sa síce so Staracem natrápil oveľa viac, napokon však dvíhal ruky nad hlavu po víťazstve 7:6 (5), 4:6, 6:4. V treťom sete bol Američan už brejk pozadu, dokázal sa však vrátiť do zápasu a v rozhodujúcej časti napokon dominoval pomerom 6:4. „Myslím si, že v treťom sete mi dokonca pomohlo, keď ma súper brejkol. Akosi ma to prebralo a začal som viac riskovať. Bol to pre mňa určite veľmi poučný duel, zistil som, že aj keď prehrávam, ešte nie je nič stratené. Dnes som až trikrát prehral svoj servis, čo sa mi veľmi často nestáva,“ povedal Isner.

Američania mali blízku k víťazstvu aj v miešanej štvorhre, ale v zápasovom tajbrejku napokon ťahali za kratší koniec, prehrali celý duel 7:6 (5), 2:6, 3:10 a dovolili Talianom skorigovať stav na konečných 1:2.

Reprezentanti USA sa zásluhou triumfu osamostatnili na čele tabuľky B-skupiny a priblížili sa k postupu do finále, hoci v hre o účasť v rozhodujúcom súboji stále zostávajú aj Taliani a tiež víťaz druhého stredajšieho duelu v „béčku“ medzi Veľkou Britániou a Francúzskom. „Sme na koni a verím, že našu snahu dotiahneme do konca a postúpime do finále,“ dodal Isner.

Výsledky – streda:

B-skupina:

Taliansko – USA 1:2

Francesca Schiavoneová – Bethanie Matteková-Sandsová 4:6, 4:6

Potito Starace – John Isner 6:7 (5), 6:4, 4:6

Francesca Schiavoneová, Potito Starace – Bethanie Matteková-Sandsová, John Isner 6:7 (5), 6:2, 10:3 (zápasový tajbrejk)

Tabuľka B-skupiny:

1. USA 2 2 0 5:1 11:5 4

2. Taliansko 2 1 1 3:3 7:8 2

3. V. Británia 1 0 1 1:2 3:4 0

4. Francúzsko 1 0 1 0:3 2:6 0

Legenda: poradie, krajina, zápasy, víťazstvá, prehry, jednotlivé stretnutia, sety, body.