Američanky si odnášajú zlato z plážového volejbalu

LONDÝN 8. augusta (WEBNOVINY) – Reprezentantky Spojených štátov amerických Misty Mayová-Treanorová a Kerri Walshová získali zlaté medaily v plážovom volejbale na Hrách XXX. olympiády v Londýne.

Vo finále totiž zdolali svoje krajanky April Rossovú a Jennifer Kessyovú hladko 2:0, keď im v obidvoch setoch dovolili uhrať len po 16 bodov.

Víťazky zápasu sa tak stali trojnásobnými olympijskými víťazkami, pretože spoločne na piesku uspeli aj pred štyrmi rokmi na OH v Pekingu a pred ôsmymi v Aténach.

Bronz získali Brazílčanky Juliana Silvová a Larissa Francová, keď v súboji o 3. miesto zdolali Číňanky Süe Čchen a Čang Si 2:1, a to aj napriek veľmi zlému štartu do zápasu.

Majsterky sveta z roku 2011 prehrali prvý set 11:21, no v druhom sa „spamätali“ a tesným výsledkom (21:19) v druhom si vybojovali rozhodujúci tretí. V ňom dosiahli „kanáričky“ víťazstvo 15:12 a získali tak svoj prvý cenný kov spod piatich kruhov.

Výsledky:

Finále:

April Rossová, Jennifer Kessyová (USA) – Misty Mayová-Treanorová, Kerri Walshová (USA) 0:2 (-16, -16) za 26 minút

O 3. miesto:

Juliana Silvová, Larissa Francová (Braz.) – Süe Čchen, Čang Si (Čína) 2:1 (-11, 19, 12) za 53 minút

Konečné poradie: 1. Misty Mayová-Treanorová, Kerri Walshová (USA), 2. April Rossová, Jennifer Kessyová (USA), 3. Juliana Silvová, Larissa Francová (Braz.), 4. Süe Čchen, Čang Si (Čína), 5. Doris Schwaigerová, Stefanie Schwaigerová (Rak.) a Kristýna Kolocová, Markéta Sluková (ČR) a Sara Gollerová, Laura Ludwigová (Nem.) a Greta Cicolariová, Marta Menegattiová (Tal.)