Americký dolár oslabil voči viacerým svetovým menám

Dolár euro
Foto: SITA/AP

LONDÝN 20. augusta (WEBNOVINY) – Americký dolár vo štvrtok oslabil voči viacerým svetovým menám. Reagoval tým na zverejnenie protokolu z júlového zasadnutia americkej centrálnej banky (Fed).

Podľa dokumentu sa tvorcovia menovej politiky zhodli, že americká ekonomika dosiahla bod, v ktorom by sa mali zvýšiť úrokové sadzby. Časť predstaviteľov Fed-u však upozorňovala na riziká pomalého rastu inflácie a slabého výkonu globálnej ekonomiky, čo znižuje vyhliadky na skoré zvýšenie sadzieb.

Pravdepodobnosť, že Fed k tomuto kroku pristúpi už na septembrovom zasadnutí, obchodníci na devízových trhoch po zverejnení protokolu odhadujú na úrovni zhruba 40 percent, kým v závere júla to bolo približne 50 percent, uviedla agentúra Reuters.

Dolárový index klesol o 0,2 percenta na 96,195 bodu. Euro voči doláru posilnilo o 0,5 percenta na 1,1178 USD/EUR a dolár oproti švajčiarskemu franku klesol o 0,3 percenta na 0,96255 CHF/USD.

Stredoeurópske meny vo štvrtok oproti euru oslabili, keďže investori sa naďalej vyhýbali menám nových trhových ekonomík. Maďarský forint si do 15:55 SELČ odpísal 0,73 percenta a klesol na 312,160 HUF/EUR, poľský zlotý oslabil o 0,37 percenta na 4,186 PLN/EUR a hodnota českej koruny sa tiež mierne znížila, a to o 0,03 percenta na 27,020 CZK/EUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom