Andrea Bocelli bude v Bratislave používať špeciálny mikrofón

Andrea bocelli
Taliansky tenorista Andrea Bocelli. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) – Taliansky tenorista Andrea Bocelli si na bratislavský koncert, ktorý sa uskutoční 29. decembra na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu, vyžiadal kvalitnú aparatúru.

Potrebnú techniku privezie na Slovensko osem kamiónov a na správnom ozvučení priestorov pracovali zvukári približne tri týždne.

Spevák bude počas koncertu používať mikrofón, ktorý mu privezú z Veľkej Británie. “S Bocellim pricestuje do Bratislavy tím špecializovaných odborníkov, zvukárov a osvetľovačov, ktorým budú pomáhať aj slovenskí technici. Zvukári pracujú v špeciálnom zvukovom systéme, ktorý presne vypočíta šírenie zvuku v aréne. Návštevníkov čaká maximálna kvalita zvuku a obrovská obrazovka s rozmermi 20 x 8 metrov,“ povedal Peter Ďuriš z usporiadateľskej agentúry Amadeus.

Priletí súkromným lietadlom

Päťdesiatpäťročný Andrea Bocelli priletí súkromným lietadlom a na presuny po Bratislave nepožaduje limuzínu.

“Na rozdiel od techniky sú jeho osobné požiadavky skromné. V šatni chce mať horúci čierny čaj, kamilkový čaj, plátky citrónu, ovocie, surovú zeleninu, keksy, mentolové cukríky, minerálky a ovocné šťavy. Jedinú starosť máme so zabezpečením elektrického klavíra pre maestra do jeho šatne. Ide o klavír, aký sa u nás bežne nepoužíva a žiadna iná náhrada nie je prípustná,“ dodal Ďuriš. V šatni má byť aj akustická gitara s nylonovými strunami. Spevák si tiež vyžiadal postieľku pre 20-mesačnú dcéru Virginiu.

Po boku jedného z najznámejších talianskych spevákov súčasnosti vystúpia aj sopranistka Adriana Kučerová, muzikálová speváčka a herečka Nela Pocisková a speváčka Jana Kirschner, ktorá v ten deň oslávi 35. narodeniny.

Zaspieva árie aj popové hity

Vystúpenie bude rozdelené na dve časti. Zatiaľ čo v prvej polovici zaznejú klasické operné árie a piesne, v druhej budú dominovať popové hity z Bocelliho nového albumu Passione (2013) a tiež vianočné skladby.

Bocelliho budú sprevádzať Český národný symfonický orchester pod vedením talianskeho dirigenta Marcella Rotu a tiež jeho spevácky zbor.

Rodák z Toskánska počas svojej kariéry predal viac než 80 miliónov kópií nahrávok, vďaka čomu je najlepšie predávaným interpretom v histórii klasickej hudby.

Držiteľ viacerých rekordov sa na pódiách predstavil napríklad spolu s Lucianom Pavarottim, Plácidom Domingom, Sarah Brightman, Jennifer Lopez, Christinou Aguilerou alebo Céline Dion. Práve ona povedala, že keby mal Boh hlas a mohol spievať, znel by ako spev Andreu Bocelliho. V januári vydal spomínaný 14. štúdiový album Passione, na ktorom si zaspieval s Jennifer Lopez a Nelly Furtado a zaradil naň tiež virtuálne dueto s Edith Piaf.

Informácie pochádzajú od PR manažérky koncertu Zuzany Golianovej a z archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana KučerováAndrea BocelliCéline DionJana KirschnerJennifer LopezNela PociskováNelly FurtadoSarah Brightman