Andrej Kolesík sa ospravedlnil, ďalšiu funkciu zabudol dodať

Andrej Kolesík
Andrej Kolesík predseda Mladých sociálnych demokratov počas rozhovoru s novinárkou pri príležitosti spustenia bilboardovej kampane ku kauze prideľovania bytov v Starom meste. Bratislava, 18. október 2010. Foto: SITA/Michal Svítok
Miroslav Beblavý
Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) – Poslanec za Smer-SD Andrej Kolesík už doplnil do majetkového priznania chýbajúci údaj o tom, že zastáva funkciu prezidenta AŠK Inter Bratislava.

„Po kontrole svojho majetkového priznania som prišiel na to, že mi tento údaj vypadol a nie je v ňom uvedený. Nešlo o úmysel a nechcel som nič tajiť. Ospravedlňujem sa, asi som tú ďalšiu stranu zabudol dodať,“ uviedol v utorok pre agentúru SITA Kolesík s tým, že jeho funkcia šéfa AŠK Inter Bratislava je všeobecne známa, uvádza ju aj na svojej internetovej stránke a nemá z nej žiadny príjem.

Originál predlohy majetkového priznania má len jednu kolónku pre funkcie v občianskych združeniach, Kolesík do nej zapísal pozíciu predsedu Občianskeho združenia Mladí sociálni demokrati, ktorú tiež dlhodobo zastáva.

Poslanec za Smer-SD si pôvodne myslel, že do majetkového priznania uviedol aj funkciu prezidenta športového klubu na ďalšom tlačive.

Predseda výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Miroslav Beblavý (SDKÚ) po overení originálu majetkového priznania konštatoval, že informáciu o prezidentovaní v športovom klube majetkové priznanie Kolesíka neobsahuje.

Voči Kolesíkovi chcel preto na výbore iniciovať konanie, aby sa poslanec k problému vyjadril. Sankcia za porušenie zákona by Kolesíkovi beztak nehrozila, výbor by ho mohol maximálne pokarhať. Beblavý to považuje za chybu, podľa neho by sa mal ústavný zákon v tomto prípade zmeniť.

Ak totiž verejní funkcionári napríklad pošlú priznanie neskôr, hrozím za to strata platu, ale ak neuvedú všetky funkcie či príjem, sankciu nedostanú. Verejní funkcionári by podľa ústavného zákona mali informovať o všetkých funkciách „v štátnych orgánoch, v orgánoch územnej samosprávy, v orgánoch právnických osôb vykonávajúcich podnikateľskú činnosť a v orgánoch iných právnických osôb“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KolesíkMiroslav Beblavý