Andy Murray hladko postúpil do 3. kola Wimbledonu

Murray - Lu 6:3, 6:3, 7:5
Britský tenista Andy Murray počas zápasu 2 kola Wimbledonu, v ktorom zvíťazil nad Taiwančanom Lu Jen-chsunom bez vážnejších ťažkostí za 121 minút 6:3, 6:3, 7:5. Foto: SITA/AP
LONDÝN 26. júna (WEBNOVINY) – Domáci tenista Andy Murray nasadený ako druhý zvíťazil v stredajšom zápase 2. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne nad Taiwančanom Lu Jen-chsunom bez vážnejších ťažkostí za 121 minút 6:3, 6:3, 7:5.

Mal vynikajúci pomer „winnerov“ a nevynútených chýb 41:14. Nastrieľal 11 es. Na kurte č. 1 premenil 4 z 15 brejkbalov, sám odvrátil všetky tri hrozby straty podania, ktorým čelil.

Na tomto podujatí štartuje Murray 8. raz, zatiaľ sa vždy dostal aspoň medzi najlepších 32.

„Spočiatku som pociťoval napätie. Človek sa len usiluje prechádzať zápasom za zápasom. V súvislosti so žiadnym duelom totiž nie je isté, že bude jednoduchý. Dnes už všetci hrajú dobre,“ cituje twitterové konto podujatia víťaza 27 turnajov na hlavnej profesionálnej úrovni.

Murray dosiahol už v pondelok svoj 107. zápasový úspech na úrovni veľkej štvorky, v tomto smere osamel na čele historického poradia britských tenistov pred legendárnym Fredom Perrym.

Zverenec Ivana Lendla sa v 3. kole v piatok stretne s 31-ročným španielskym veteránom Tommym Robredom, 29. v hodnotení.

Proti niekdajšej päťke renkingu má bilanciu 2:2, pričom spočiatku prehrával 0:2. Proti 29-ročnému Lu Jen-chsunovi (75.) preklopil Murray na 2:1. Druhý raz – predtým v marci 2013 v kalifornskom Indian Wells (6:3, 6:2) – sa mu revanšoval za prehru 6:7 (5), 4:6 z 2. kola pekinských OH 2008.

Obrazom: Andy Murray postúpil na Wimbledone do 3. kola

Taiwančan Lu Jen-chsun počas zápasu 2. kola Wimbledonu, v ktorom prehral s britským tenistom Andym Murraym 3:6, 3:6, 5:7. Foto: SITA/AP
Fanúšikovia počas zápasu 2. kola Wimbledonu, v ktorom Andy Murray zvíťazil nad Taiwančanom Lu Jen-chsunom bez vážnejších ťažkostí za 121 minút 6:3, 6:3, 7:5. Foto: SITA/AP

Dvadsaťšesťročný rodák zo škótskeho Dunblane Murray ťahá na tráve šnúru 13 úspechov. Po prehre so Švajčiarom Rogerom Federerom vo finále vlaňajších medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka získal v All England Lawn Tennis and Croquet Clube olympijské zlato (v súboji oň sa hladko revanšoval Federerovi) a nedávno triumfoval na prípravnom podujatí v londýnskom Queen´s Clube.

Hrdina minuloročných newyorských US Open Murray vynechal parížske antukové Roland Garros 2013 pre problémy s chrbtom. Zatiaľ posledným Britom, ktorý sa radoval z wimbledonskej trofeje, je už od roku 1936 spomenutý Perry.

Dvojhra mužov – 2. kolo (stredajšie výsledky)

Juan Monaco (Arg.-22) – Rajeev Ram (USA) 5:7, 6:2, 6:4, 6:2

Jürgen Melzer (Rak.) – Julian Reister (Nem.) 3:6, 7:6 (2), 7:6 (5), 6:2

Andy Murray (V. Brit.-2) – Lu Jen-chsun (Taiw.) 6:3, 6:3, 7:5

Ernests Gulbis (Lot.) – Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-6) 3:6, 6:3, 6:3 – skreč, Tsonga odstúpil pre zranenie kolena

Kenny De Schepper (Fr.) – Marin Čilič (Chor.-10) bez boja, Čilič nenastúpil pre zranenie ľavého kolena

Nicolás Almagro (Šp.-15) – Guillaume Rufin (Fr.) 7:5, 6:7 (6), 6:3, 6:4

Adrian Mannarino (Fr.) – John Isner (USA-18) 1:1 – skreč, Isner odstúpil pre zranenie ľavého kolena

Michail Južnyj (Rus.-20) – Vasek Pospisil (Kan.) 6:2, 6:7 (3), 7:6 (7), 3:6, 6:4

Jerzy Janowicz (Poľ.-24) – Radek Štěpánek (ČR) 6:2, 5:3 – skreč, Štěpánek odstúpil pre zranenie stehenného

svalu na ľavej nohe

Benoit Paire (Fr.-25) – Stéphane Robert (Fr.) 6:4, 7:5, 6:4

Fernando Verdasco (Šp.) – Julien Benneteau (Fr.-31) 7:6 (1), 7:6 (4), 6:4

Tommy Robredo (Šp.-32) – Nicolas Mahut (Fr.) 7:6 (3), 6:1, 7:6 (5)

Dustin Brown (Nem.) – Lleyton Hewitt (Aus.) 6:4, 6:4, 6:7 (3), 6:2

Lukasz Kubot (Poľ.) – Steve Darcis (Belg.) bez boja, Darcis nenastúpil pre zranenie pravého ramena

Viktor Troicki (Srb.) – Andrej Kuznecov (Rus.) 6:4, 6:3, 6:4

Sergij Stachovskij (Ukr.) – Roger Federer (Švaj.-3) 6:7 (5), 7:6 (5), 7:5, 7:6 (5)

Viac k osobe Andy MurrayBenoit PaireDaniela HantuchováDustin BrownErnests GulbisFernando VerdascoJanette HusarováJerzy JanowiczJo-Wilfried TsongaJohn IsnerJulien BenneteauJürgen MelzerLleyton HewittLukasz KubotMarin ČiličMichail JužnyjNicolás AlmagroNicolas MahutRadek ŠtěpánekRoger FedererSergij StachovskijSteve DarcisTommy RobredoViktor Troicki