Aktualizované: Andymu Murraymu v Cincinnati nevyšiel návrat vo dvojhre, na US Open hrať nebude

Andy Murray
Britský tenista Andy Murray počas 1. kola turnaja v Cincinnati. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 13. augusta 11:17

Britský tenista Andy Murray má za sebou singlový návrat na dvorce po dlhodobom zranení, ale na blížiacom sa grandslamovom turnaji US Open v New Yorku sa nepredstaví.

Glasgowský rodák podľahol v pondelkovom súboji 1. kola Western & Southern Open v Cincinnati Francúzovi Richardovi Gasquetovi 4:6, 4:6, pričom to bolo jeho prvé vystúpenie vo dvojhre od januára.

Mal ťažšie nohy na konci duelu

Murray mal bolestivú rozlúčku s Australian Open, po ktorej začal uvažovať o konci kariéry. Trojnásobný grandslamový šampión sa 28. januára podrobil druhej operácii bedra, pričom dostal kovové implantáty, ktoré mu pomáhajú eliminovať bolesti. Tie ho trápili už dlhý čas.

Potom to skúšal najskôr vo štvorhre vrátane Wimbledonu, kde nastúpil okrem iného aj v mixe po boku Sereny Williamsovej, alebo aj vo Washingtone s bratom Jamiem. Potom sa rozhodol vyskúšať singlový návrat v Cincinnati, kde v minulosti dvakrát zdvihol nad hlavu víťaznú trofej.

Skutočne neviem, čo som mal očakávať, to hovorím úprimne. Myslím si však, že som to zvládol dobre. V mojej hre bolo veľa vecí, ktoré by som chcel robiť lepšie, ale na druhej strane musím byť realista vzhľadom k tomu, čo môžem očakávať a ako dokážem udierať do loptičky. Pokiaľ ide o fyzickú stránku, mal som trochu ťažšie nohy na konci duelu v porovnaní s tým, ako by mali byť za normálnych okolností,“ priblížil svoje pocity po vyradení z turnaja A. Murray.

Bol bez zjavných zdravotných problémov

Termín na udeľovanie voľných kariet na US Open sa kráti, čo Murrayho viedlo k rozhodnutiu nehrať v New Yorku. „Dúfali sme, že možno počkajú ešte s ich rozdelením, aby sme získali nejaký čas na posúdenie mojich pocitov, odohranie nejakých zápasov i absolvovanie ďalších tréningov. Ich držiteľov však ohlásia dnes a nechcú už dlhšie čakať,“ poznamenal víťaz US Open z roku 2012.

Na výkone tridsaťdvaročného tenistu bolo vidieť ešte nerozohranosť, v oboch setoch proti Gasquetovi prišiel hneď v úvodnom geme o svoj servis, v tejto fáze sa nevyhol ani dvojchybe. Pozitívom preňho bolo, že po jednej hodine a 36 minútach hry bol bez zjavných zdravotných problémov. Francúz vytiahol na Murrayho arzenál ‚kraťasov‘ a jeho taktika slávila úspech, keďže prerušil päťzápasovú sériu prehier s niekdajšou svetovou jednotkou.

Pri skráteniach hry zo strany Richarda som niekedy ani nezareagoval a nerozbehol sa za loptičkou, ale to nemalo nič spoločné s mojím bedrovým kĺbom. Išlo len o to, že som nebežal za loptičkou, ale v závere duelu to bolo už lepšie s mojimi reakciami v týchto situáciách a získal som aj nejaké body,“ snažil sa nájsť pozitíva A. Murray, dvojnásobný olympijský víťaz vo dvojhre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andy MurrayRichard Gasquet