Angelina Jolie je s uplynulým rokom spokojná, bol úžasný

Angelina jolie
Americká herečka Angelina Jolie. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Americká herečka a režisérka Angelina Jolie je spokojná s tým, ako sa pre ňu vyvinul uplynulý rok. Tridsaťdeväťročná filmárka to uviedla v rozhovore pre magazín Us Weekly. „Bol to úžasný rok. Vzala som si moju lásku (herca Brada Pitta, pozn. SITA), z môjho syna Maddoxa sa stal tínedžer a svetu som priniesla Nezlomného,“ vyjadrila sa Jolie. Spomenutú snímku o zosnulom americkom olympijskom bežcovi a vojnovom zajatcovi Louisovi Zamperinim uvedú do slovenských kín 5. februára 2015.

Ako ale ďalej priznala, rok 2014 bol zároveň náročný, pretože musela dokázať sebe i svetu, že je nielen dobrá herečka, ale aj režisérka. „Okrem Nezlomného som predtým režírovala iba jeden celovečerný film (V krajine krvi a medu z roku 2011, pozn. SITA), ktorý bol v porovnaní s týmto menej náročný. Musela som dokázať, že zvládnem naraz vybrať miesta nakrúcania, dodržať rozpočet, zariadiť pád dvoch lietadiel, vizuálne efekty a všetky technické aspekty projektu,“ vyjadrila sa Jolie.

Herečka sa neskôr pustila aj do réžie romantickej drámy By the Sea, v ktorej si zahrala po boku svojho manžela. „S Bradom sa pracuje úžasne. Je to ďalší z menších nezávislých filmov, veľmi náročná snímka o manželstve a živote. No bolo pre nás krásne hrať spolu, tvrdo pracovať a jeden druhého poháňať vpred. Bola by som však rada, ak by som mala po ukončení hereckej kariéry dosť šťastia a podarilo sa mi preraziť ako režisérke, bola by to príjemná zmena. A potom, keby som mohla, chcela by som, aby sme s Bradom pracovali spolu,“ uzavrela herečka.

Angelina Jolie

začala s herectvom už ako dieťa. Dcéra herca Jona Voighta po prvý raz zaujala vo videoklipe k singlu Anybody Seen My Baby? od legendárnych The Rolling Stones z roku 1997 a v tom istom roku aj v televíznej dráme George Wallace, po ktorej nasledovali filmy ako Podoby lásky (1998), Gia (1998) či Zberateľ kostí (1999). V roku 2000 získala Oscara v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za stvárnenie pacientky na psychiatrii v životopisnej dráme Narušenie (1999). Známa je aj z filmov 60 sekúnd (2000), Lara Croft – Tomb Raider (2001), Siedmy hriech (2001), Lara Croft – Tomb Raider: Kolíska života (2003), Hranica zlomu (2003), Svet zajtrajška (2004), Zlodej životov (2004), Alexander Veľký (2004), Pán a pani Smithovci (2005), Beowulf (2007), Wanted (2008), Turista (2010), Salt (2010), Vládkyňa zla (2014) či mysterióznej drámy Výmena (2008), ktorá jej vyniesla nomináciu na Oscara za hlavnú rolu. V novembri 2013 si od americkej Akadémie filmových umení a vied prevzala humanitárnu cenu Jeana Hersholta. Ako režisérka sa podpísala aj pod dokument A Place in Time (2007). S hercom Bradom Pittom vychováva šesť detí.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.usmagazine.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina Jolie