Angelina Jolie si klapku v Bosne zatiaľ necvakne

Angelina Jolie
Angelina Jolie Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 14. októbra (WEBNOVINY) – Minister kultúry a športu Bosny a Hercegoviny Gavrilo Grahovac v stredu zrušil povolenie na nakrúcanie časti snímky Angeliny Jolie v krajine. Ako dôvod uviedol nedostatky v dokumentácii k projektu. Oscarová herečka začala nakrúcať jej hraný režisérsky debut v Budapešti. Podľa vyjadrenia jej produkčnej spoločnosti je to ľúbostný príbeh Srba a Bosniačky, ktorí sa zoznámia krátko pred vojnou v Bosne. Nakrúcanie by malo vyvrcholiť v novembri práve v tejto krajine.

Keďže žiadosť nie je v súlade so zákonom, nie je kompletná a jej súčasťou nie je potrebný scenár, minister Gavrilo Grahovac sa rozhodol zrušiť povolenie,uvádza sa v oficiálnom vyhlásení ministerstva s tým, že produkčná spoločnosť Scout Film môže potrebné dokumenty doplniť. „Dnes nás informovali, že musíme doplniť dokumentáciu a práve som posunul scenár na ministerstvo,“ uviedol Edin Šarkić zo Scout Film a dodal, že minister doteraz nežiadal o samotný scenár, ale len o synopsu. „Dúfam, že film dostane zelenú po tom, čo si pozrú scenár,“ dodal.

Angelina Jolie vyhlásila, že snímka nebude mať politický podtón. Organizácia ženských obetí vojny v Bosne a Hercegovine sa však ohradila proti detailom príbehu. „Vo filme sa obeť skutočne zamiluje do jej mučiteľa,“ vyjadrila sa prezidentka sarajevského združenia Žena-Žrtva Rata Bakira Hasečić. Bosniačka vyzvala úrady, aby zakázali nakrúcanie snímky v krajine, „pre scenár, ktorý uráža ženské obete vojny a skresľuje pravdu o tom, čo žena prežila v tábore„. Nie je však isté, či Hasečić mala k dispozícii kópiu scenára. Angelina Jolie navrhla organizácii stretnutie. „Nesúďte ma predtým, než film uvidíte,“ napísala jej členkám v liste.

SITA/Reuters

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina Jolie