Angelinu Jolie ocenili na festivale v Sarajeve

Angelina jolie
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) – Americká herečka Angelina Jolie a jej partner Brad Pitt sa v sobotu neohlásene objavili na záverečnom ceremoniáli Filmového festivalu v Sarajeve, kde 36-ročnej Jolie udelili špeciálnu cenu s názvom Čestné srdce Sarajeva.

„Ak neprestanete, tak sa rozplačem,“ povedala herečka divákom, ktorí ju v Národnom divadle v Sarajeve ocenili standing ovation. „Bradovi som v aute povedala, že sa bojím, že sa rozplačem. Som veľmi poctená, že môžem byť na tomto festivale,“ dodala Jolie, ktorá si čestné ocenenie prevzala z rúk riaditeľa festivalu Mirsada Purivatru.

„Dnes večer odovzdávame Čestné srdce Sarajeva úžasnej umelkyni a nie len pre jej obrovský vplyv na svet filmu, ale aj pre aktívne zapájanie sa do riešenia problémov v reálnom svete,“ uviedol Purivatra. Jolie okrem toho odovzdala cenu pre najlepšieho herca Rakúšanovi Thomasovi Schubertovi za jeho výkon v snímke Atmen (2011), ktorá sa taktiež stala najlepším filmom sarajevského festivalu. Cenu pre najlepšiu herečku získala Rumunka Ada Condeescu za snímku Loverboy (2011).

ANGELINA JOLIE
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angelina JolieBrad Pitt