Angelu Merkelovú bude pred Grékmi chrániť 6500 policajtov

Merkelova
Foto: SITA/AP

ATÉNY 8. októbra (WEBNOVINY) – Počas utorňajšej návštevy nemeckej kancelárky Angely Merkelovej v Grécku posilní tamojšia vláda bezpečnostné opatrenia. Na príchod Merkelovej sa pripravuje 6500 policajtov, uviedli v pondelok policajné zdroje.

Už pred príchodom kancelárky bude hlavné námestie v Aténach (Námestie ústavy) uzavreté, čo sa bude týkať aj chodcov.

Počas šesťhodinového pobytu Merkelovej bude ponad Atény lietať vrtuľník, na rozohnanie prípadných demonštrantov sú pripravené vodné delá.

Najväčšia opozičná strana SYRIZA a odborári už ohlásili na utorok protestné zhromaždenia. Posilnená bude aj ochrana budov nemeckého veľvyslanectva a zastupiteľstiev nemeckých firiem a organizácií. Prístavná polícia zmobilizovala 300 svojich zamestnancov, aby zabezpečili ochranu Atén od mora.

Bezpečnostné opatrenia sú podobné ako počas návštevy amerického prezidenta Billa Clintona v Grécku v roku 1999, uviedli policajné zdroje. Dôvodom bolo bombardovanie územia bývalej Juhoslávie jednotkami NATO s cieľom zastaviť útoky srbskej armády proti albánskemu obyvateľstvu Kosova.

Merkelová v utorok pricestuje do Grécka prvýkrát od vypuknutia dlhovej krízy. Stretne sa s premiérom Antónisom Samarásom. Ľavicové a nacionalistické strany Grécka tvrdia, že Merkelovej ekonomická politika pri riešení eurokrízy je spoluzodpovedná za pretrvávajúcu recesiu a následné prísne úsporné opatrenia.

Informácie priniesla rakúska televízna stanica ORF.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela Merkelová
Firmy a inštitúcie SYRIZA Koalícia radikálnej ľavice