Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Anna zaborska
Foto: SITA/Diana Černáková

Anna Záborská nevylučuje kandidatúru na predsedníčku KDH

BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) – Poslankyňu Európskeho parlamentu za KDH Annu Záborskú podľa jej vlastných slov v posledných dňoch oslovili mnohí členovia hnutia aj voliči, aby sa uchádzala o post predsedníčky strany. “Z úcty k týmto ľuďom aj ku všetkým sklamaným voličom KDH som sa rozhodla, že tento krok zvážim,” uviedla Záborská.

Výsledok KDH v sobotňajších parlamentných voľbách podľa Záborskej ukázal, že KDH potrebuje nový štart. “Tieto voľby nerozhodli utečenci, ale pocit veľkej časti občanov, že Slovensko ako štát nefunguje dobre. KDH musí prísť s ponukou autentickej sociálnej politiky inšpirovanej kresťanskými hodnotami. Politiky, ktorá posilní rodinu a oslobodí ju z ekonomickej závislosti na štáte,” povedala Záborská s tým, že strana musí prichádzať s nápadmi, polemizovať, provokovať. KDH podľa nej zosobňuje politickú tradíciu a kultúru, potrebuje však novú krv.

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

“Chápem to ako moju misiu, aby v KDH dostali priestor ľudia s energiou na nový štart. Zároveň by ľudia ako Vladimír Palko, František Mikloško, Daniel Lipšic alebo Jana Žitňanská mali dostať úprimnú ponuku na návrat do hnutia, pokiaľ o ňu budú mať záujem,” vyhlásila Záborská. Dodala, že ako prvý krok navrhne, aby Rada KDH o dva týždne zrušila svoje uznesenie o ochote vstúpiť do vlády so stranou Smer prijaté po voľbách v roku 2006. To viedlo k odchodu Vladimíra Palka, Františka Mikloška a Rudolfa Bauera z KDH.

Anna Záborská je predsedníčkou krajskej rady KDH v Trenčianskom kraji. Je podpredsedníčkou Medzinárodnej paneurópskej únie, ktorá pôsobí v 23 štátoch Európy. Angažuje sa v neziskových organizáciách, ktoré presadzujú ochranu ľudského života od počatia po prirodzený koniec a pomoc tehotným ženám v núdzi. K jej politickým témam patrí prorodinná politika, zdravotníctvo a na pôde Európskeho parlamentu aj presadzovanie dôsledného dodržiavania suverenity a právomocí členských štátov predovšetkým v morálno-etických otázkach.

Krajskí predsedovia KDH vyzvali predsedu hnutia Jána Figeľa, aby odstúpil z funkcie predsedu KDH, zhodli sa na tom predsedovia všetkých ôsmich krajov. Zároveň toto stanovisko Figeľovi oznámili, ten ho zobral na vedomie. Predseda Kresťanskodemokratického hnutia Ján Figeľ v nedeľu oznámil, že on a vedenie strany je pripravené vyvodiť zodpovednosť za dosiahnuté volebné výsledky a na najbližšej Rade KDH ponúkne svoje funkcie. Zasadnutie rady zvolal na 19. marca. Neskôr by sa mal konať aj mimoriadny snem kresťanských demokratov, ktorý by mal zhodnotiť výsledky volieb a zvoliť nové vedenie. Kresťanskodemokratické hnutie ostalo pred bránami parlamentu, volilo ho 4,94 percenta ľudí.

Odporúčané články

Splnomocnenec vlády Pollák varuje pred lacným populizmom Kotleba kritizuje Kisku za ignoráciu legálne zvolenej strany

Témy

Diskusia

Tichóóó pochváľte ju, podporte ju, okomentujte aký je to super nápad ! Doporučujem ešte Brocku za podpredsedu a Mikolšika ďalšieho podpredsedu a hádam urobia aj 0,25 a bude zasa od jednej strany pokoj. Potom budú po slovensku robiť prednášky deťom (tie... Mstislav Ďumbier Re: Zlodej nickov 09.14 - vieš ako sa hovorí pri hudobných šlágroch: "Staré, ale dobré!" No neviem 09:11 či možno "kresťanov" stotožňovať s členmi strany KDH. Ak si to niekto stotožňuje tak sa obávam, že nevie čo je to "kresťan" alebo nevie čo je to politická strana. A tiež si myslím, že na Slovensku je predsa len... no ale keby len dôchodok, ale ten europarlamentný plat potom komu dáva? True Myslím že František by vedel pozametat. Aj vo Vatikáne sa dokáže obklopit ľuďmi čo. za tocstoja, a zmeniť Vatikán je onoho ťažšie ako KDH. Neporovnaj neporovnateľne
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Parlamentné voľby 2016

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...