Anthony sa uviedol v drese Knicks 27 bodmi

Carmelo anthony
Basketbalista New York Knicks Carmelo Anthony počas zápasu zámorskej NBA. Foto: SITA/AP

NEW YORK 24. februára (WEBNOVINY) – Vydarený debut v drese New York Knicks zažil v stredu v zámorskej NBA krídelník Carmelo Anthony.

Teraz už bývalý dlhoročný hráč Denveru strelil v zápase proti Milwaukee 27 bodov a preukázal, že mužstvo má teraz popri Stoudemirovi druhého vynikajúceho strelca, čo sa prejavilo najmä po vyfaulovaní jeho podkošového kolegu.

Ten si pripísal na konto 15. technickú chybu v sezóne a už iba jedna ho delí od automatickej jednozápasovej suspendácie. Od jeho odchodu z ihriska tak všetky reflektory v Madison Square Garden svietili už iba na Anthonyho, ktorého diváci a usporiadatelia privítali naozaj honosne. Na začiatku dokonca nechýbala ani videoprojekcia na jeho počesť, následne počas zápasu to pri každom jeho dotyku s loptou v hľadisku minimálne zašumelo.

„Dnes to bol z jeho strany úplne bežný zápas a to myslím ako najväčší kompliment voči jeho hre. Môžete ho postaviť na ihrisku hocikam, môžete ho všeobecne postaviť na hocijakú palubovku na svete a on strelí 27 bodov a doskočí 10 lôpt,“ tešil sa z výkonu svojho nového zverenca kouč Mike D’Antoni. New York aj vďaka svojim novým akvizíciám (Billups strelil 21 bodov) zdolal súpera 114:108.

Nikto mi nepovedal, že začalo play-off

Zápas s nasadením a hrou na doraz ako v play-off videli diváci po veľmi dlhom čase v AT&T Center v San Antoniu. Spurs sa sem vrátili takmer po mesiaci, keďže sa tu konalo každoročné rodeo. V dueli s Oklahomou sledovalo 18,5-tisíc divákov basketbal s viacerými hrubými faulmi, pričom najviac si to odniesol rozohrávač domácich Gary Neal s piatimi stehmi nad pravým lícom.

Nikto mi dnes nepovedal, že sa začalo play-off. Išlo sa neuveriteľne do tela,“ opísal bezprostredné pocity z nasadenia hráčov na ihrisku Tony Parker, ktorý strelil rozhodujúci kôš zápasu. Po zvláštnom akrobatickom a veľmi nepresnom pokuse Manuho Ginobiliho sa lopta dostala k 28-ročnému Francúzovi a keďže ho hostia nepochopiteľne nebránili, mohol 26 sekúnd pred koncom streliť jediný kôš domácich v zápase po doskočení lopty v útoku.

Hráčov obhajcu titulu Los Angeles Lakers čakal náročný súper v Portlande, ktorého napokon zdolali až po predĺžení. Domáci Trail Blazers predviedli vo vynikajúcej atmosfére skvelý basketbal, no v závere zjavne rozhodli skúsenosti majstrovského celku. Portland mal zápas 4,5 minúty pred koncom ešte zdanlivo vo svojich rukách, no do konca štvrtej časti hry už nestrelil ani kôš a nasledovalo predĺženie. V ňom už boli úspešnejší hostia.
Tony parker

„Im sa darilo zakončovať útoky, nám nie. Minuli sme niekoľko dobrých pokusov, konkrétne ja. Boli to otvorené trojkové pokusy, to nemôžem premárniť. No a do rúk to v závere zobral Kobe (Bryant).

Ako obvykle,“ prejavil znechutenie nad vývojom dobre rozohraného stretnutia Nicolas Batum, ktorý strelil 22 bodov. Bryant nastrieľal v druhom polčase a v predĺžení 28 zo svojich celkovo 37 bodov.

Cenné víťazstvá si v stredu pripísali do tabuľky Toronto, Sacramento a Phoenix. Raptors zvíťazili najmä vďaka vynikajúcej 58-percentnej streľbe nad Chicagom, ktoré ale dokázal v štvrtej časti hry potiahnuť Derrick Rose a hostia tak mali až do poslednej minúty na dosah víťazstvo. Napokon však napriek návratu Joakima Noaha prehrali 113:118. Sacramentu sa podarilo otočiť stav stretnutia výbornou štvrtou štvrtinou na ihrisku Orlanda a mohlo sa tešiť z nečakanej výhry 111:105. K play-off pozíciám sa priblížili hráči Phoenixu, ktorí využili situáciu v kádri Atlanty v hluchom období po odchode bývalých a pred príchodom nových hráčov „zapletených“ do výmeny. Suns vyhrali nad Hawks 105:97.

Výsledky – streda:

San Antonio – Oklahoma City 109:105 (31:37, 33:16, 24:27, 21:25)

Najviac bodov: T. Parker 20, Neal 19, Duncan 17 (10 doskokov) – Durant 30, Westbrook 25, Harden 16, 18 581 divákov

Philadelphia – Washington 117:94 (24:31, 30:18, 34:15, 29:30)

Najviac bodov: Holiday 20, T. Young 18 (10 doskokov), Brand a Turner po 15 – Wall (12 asistencií) a Booker po 21, Blatche 16, 12 704 divákov

Indiana – Detroit 102:101 (26:19, 25:24, 27:30, 24:28)

Najviac bodov: Hansbrough 21 (12 doskokov), Granger 18, D. Collison 11 – Monroe 27 (12 doskokov), Stuckey 21, McGrady 16 (12 asistencií), 12 214 divákov

Cleveland – Houston 119:124 (27:28, 38:33, 23:30, 31:33)

Najviac bodov: Jamison 26, Manny Harris 21, Sessions 20 (12 asistencií) – Kevin Martin a Budinger po 30, Scola a C. Lee po 16, 18 027 divákov

Toronto – Chicago 118:113 (25:29, 30:29, 30:23, 33:32)

Najviac bodov: DeRozan a Bargnani po 24, Amir Johnson 17 – D. Rose 32 (10 asistencií), Boozer 24, Deng 19, 18 105 divákov

Orlando – Sacramento 105:111 (25:31, 36:27, 23:21, 21:32)

Najviac bodov: D. Howard 31 (17 doskokov), Türkoglu 19, J. Nelson 15 – J. Taylor 21, Udrih 18 (10 asistencií), J. Thompson a Dalembert po 17, 19 146 divákov

New York – Milwaukee 114:108 (33:24, 26:33, 27:22, 28:29)

Najviac bodov: C. Anthony 27 (10 doskokov), Douglas 23, Billups 21 – Salmons 27, Bogut (12 doskokov) a Delfino po 14, 19 763 divákov

Minnesota – Memphis 95:104 (18.26, 24.28, 26:22, 27:28)

Najviac bodov: Ellington 16, Ridnour a Love (11 doskokov) po 15 – Z. Randolph 24 (10 doskokov), Conley 22, T. Allen a S. Young po 16, 11 497 divákov

Dallas – Utah 118:99 (23:26, 36:29, 29:22, 30:22)

Najviac bodov: Nowitzki 23, Stojakovič 18, Marion 16 – Al Jefferson 30, P. Millsap 18, Kirilenko 17, 20 379 divákov

Phoenix – Atlanta 105:97 (33:31, 28:16, 19:24, 25:26)

Najviac bodov: Frye 20, Dudley 17, Nash (10 asistencií) a Gortat (12 doskokov) po 13 – Josh Smith 26, Jamal Crawford 19, Horford 17, 18 254 divákov

New Orleans – Los Angeles Clippers 98:87 (23:16, 22:22, 28:24, 25:25)

Najviac bodov: David West 22, Paul 19 (10 asistencií), W. Green 17 – B. Griffin 21 (13 doskokov), Foye 15, Kaman 14, 17 537 divákov

Portland – Los Angeles Lakers 101:106 po predĺžení (29:23, 18:18, 22:26, 18:20 – 14:19)

Najviac bodov: Aldridge 29 (14 doskokov), Matthews a Batum po 22 – Bryant 37, Artest 24, P. Gasol 18 (14 doskokov), 20 643 divákov

Hinrich z Washingtonu do Atlanty

Vedenie basketbalového tímu Atlanta Hawks odpovedalo na zvyšovanie kvality kádrov svojich konkurentov vo Východnej konferencii NBA angažovaním Kirka Hinricha. Bývalý rozohrávač Chicaga prichádza do piateho tímu tabuľky Východu z Washingtonu spoločne s Hiltonom Armstrongom výmenou za trojicu Mike Bibby, Maurice Evans, Jordan Crawford a výber v drafte. „Cítili sme, že je to dobrá príležitosť zlepšiť našu silu v hre s loptou. Kirk je použiteľný na oboch rozohrávačských postoch, má bohaté skúsenosti z play-off,“ uviedol viceprezident a generálny manažér Hawks Rick Sund. Hinrich aj vinou zranení nemal v tejto sezóne stabilné miesto v základnej zostave Wizards, a to ani po prestupe Gilberta Arenasa do Orlanda. Jeho priemer bol preto 11,1 bodu na zápas. V Atlante by mohol zaujať Bibbyho pozíciu prvého rozohrávača.

Z tímov Východnej konferencie sa v stredu výrazne posilnili šiesty New York a dvanáste New Jersey. Knicks dotiahli do konca výmenu s Denverom a Minnesotou, v rámci ktorej získali Carmela Anthonyho, Nets kontrovali príchodom Derona Williamsa z Utahu.

Dunleavyho z Indiany vyradil palec

Basketbalista Mike Dunleavy si zlomil palec na ľavej ruke a svojej Indiane bude chýbať zatiaľ nešpecifikovanú dobu. Rozohrávač či krídelník nastúpil v tejto sezóne na 54 zápasov, iba v desiatich z nich chýbal v základnej zostave a zaznamenal v priemere 11,2 bodu, 4,8 doskoku a 1,8 asistencie. Zranil sa v utorkovom víťaznom stretnutí s Washingtonom. Pacers zvádzajú boj o účasť v play-off, momentálne im v tabuľke Východnej konferencie patrí ôsma – posledná postupová priečka.