AO: Filip Horanský v osemfinále dvojhry chlapcov

Filip horanský

MELBOURNE 26. januára (WEBNOVINY) -Slovenský tenis bude mať zastúpenie v osemfinále dvojhry juniorov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne v osobe Filipa Horanského. Úradujúci majster Európy do 16 rokov zdolal ako deviaty nasadený v utorkovom súboji 2. kola nenasadeného Austrálčana Joeya Swayslanda hladko 6:3, 6:2. V súboji o postup do štvrťfinále si 17-ročný člen TK Kúpele Piešťany, ktorý na základe dohody so STZ využíva so svojím trénerom Martinom Hromecom aj zázemie bratislavského NTC, zmeria sily s Kórejčanom Jeong Suk-joungom. Horanskému patrí v aktuálnom tzv. kombinovanom rebríčku ITF 19. miesto, ázijský súper figuruje na 68. pozícii.

Zostávajúci dvaja slovenskí juniorskí zástupcovia vo dvojhre v utorok neuspeli. Šestnástka turnajového „pavúka“ chlapcov Jozef Kovalík sa porúčal po prehre s domácim Seanom Bermanom 1:6, 6:3, 4:6. Dvanástka singlovej súťaže dievčat Jana Čepelová nestačila na Japonku Risu Ozakiovú. Šestnásťročná členka Tenis Komplex Košice podľahla 4:6, 6:4, 2:6.

„Dnes som neodohrala najlepší zápas,“ uviedla Jana Čepelová pre agentúru SITA a dodala: „Myslím si, že súperka hrala dobre. Nerobila chyby, dobre behala. Napriek tomu som mala v prvom sete šance, ktoré som však nedokázala využiť. V dôležitých momentoch som robila ľahké chyby. Druhý set bol rovnaký ako prvý. Len s tým rozdielom, že sa mi v ňom podarilo zužitkovať možnosti, ktoré mi súperka dala. V treťom sete boli rozhodujúce prvé dva gemy, keď som v oboch vyrovnala z 0:40 na zhodu, ale potom som ich zbytočnými chybami predsa stratila. Za stavu 1:3 som pocítila bolesť v lýtku a nechala som sa ošetriť, ale už som sa nemohla stopercentne hýbať.“ Čepelová sa začiatkom februára zúčastní na seniorskom turnaji ITF s dotáciou 10 000 USD v Izraeli a potom bude mať trojtýždňovú prípravu pred juniorským juhoamerickým turné.

Čepelovej sa viac darilo vo štvorhre, kde spoločne s krajankou Chantal Škamlovou vyradili v stretnutí osemfinálového 2. kola ôsmy nasadený rusko-bieloruský pár Daria Gavrilovová, Polina Pechovová hladko 6:3, 6:4. Súperkami Sloveniek vo štvrťfinále budú Rusky Jana Bučinová a Ksenia Kirillovová. Rovnaký deblový úspech sa nepodarilo dosiahnuť chlapcom Horanskému a Kovalíkovi. Slovenský tandem nasadený ako šiesty podľahol v osemfinálovom 2. kole Rusom Victorovi Baludovi a Richardovi Muzajevovi v tesnom trojsetovom súboji 6:7 (8), 6:4, 8:10 (zápasový tajbrejk).

Dvojhra chlapcov – 2. kolo:

Filip Horanský (9-SR) – Joey Swaysland (Austr.) 6:3, 6:2

Sean Berman (Austr.) – Jozef Kovalík (16-SR) 6:1, 3:6, 6:4

Dvojhra dievčat – 2. kolo:

Risa Ozakiová (Jap.) – Jana Čepelová (12-SR) 6:4, 4:6, 6:2

Štvorhra dievčat – 2. kolo (osemfinále):

Jana Čepelová, Chantal Škamlová (SR) – Daria Gavrilovová, Polina Pechovová (8-Rus./Biel.) 6:3, 6:4

Viac k osobe Chantal ŠkamlováDaria GavrilovováFilip HoranskyJana ČepelováJozef Kovalík