Apple podal novú žalobu na Samsung

Apple, Samsung
Foto: Ilustračné foto SITA/AP

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – Americká technologická spoločnosť Apple Inc stupňuje tlak v globálnom patentovom boji, ktorý vedie proti juhokórejskému konkurentovi Samsung. Tentoraz sa zamerala na smartfón, ktorý využíva najnovšiu verziu operačného systému Android od firmy Google.

Apple vyzval federálny súd v Kalifornii, aby zablokoval predaj smartfónu Galaxy Nexus. V žalobe podanej minulý týždeň na federálnom súde v San José Apple tvrdí, že telefón, ktorý využíva najnovšiu verziu softvéru Android nazvanú Ice Cream Sandwich, porušuje štyri patenty Apple vrátane funkcií, akou je hlasové vyhľadávanie alebo možnosť odomknutia telefónu posunutím obrázka.

Americký Apple a juhokórejský Samsung, ktorí súperia o pozíciu svetovej jednotky na rýchlo rastúcich trhoch mobilných telefónov a počítačových tabletov, proti sebe vedú súdne spory v desiatke krajín. Súd v Nemecku tento mesiac povolil Samsungu ponúkať na tamojšom trhu najnovší model svojho počítačového tabletu Galaxy Tab 10.1N po tom, čo súdy v krajine zablokovali predaj dvoch starších modelov tabletu. V decembri súd v Sydney rozhodol, že Samsung môže v Austrálii predávať tablety Galaxy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleSamsung