Apple vyzýva Trumpovu administratívu, aby neuplatňovala ďalšie clá voči Číne

Apple

BRATISLAVA 21. júna (WebNoviny.sk) – Americká technologická spoločnosť Apple pripojila svoj hlas k rastúcemu počtu firiem vyzývajúcich administratívu prezidenta Donalda Trumpa, aby zrušila plán ďalších ciel na čínske tovary.

Spojené štáty tvrdia, že pravdepodobne uvalia clá na produkty z Číny v hodnote 300 mld. USD, ak obe krajiny nedokážu uzavrieť dohodu o obchode.

List splnomocnencovi Lighthizerovi

V liste splnomocnencovi USA pre obchod Robertovi Lighthizerovi však firma Apple konštatovala, že clá zmenia podmienky v prospech jej globálnych rivalov.

Spoločnosť Apple totiž hovorí, že jej čínski konkurenti, vrátane výrobcu smartfónov Huawei, nemajú „významnú prítomnosť“ na trhu USA a americké clá sa ich nedotknú. Informuje o tom portál bbc.com.

Clá by zvýšili ceny laptopov

Technologické firmy Microsoft, Dell, HP a Intel tento týždeň uviedli, že navrhované clá by zvýšili ceny laptopov a tabletov prinajmenšom o 19 percent.

Clá, ktoré zaviedli obe krajiny v priebehu uplynulého roka, nepriaznivo vplývajú na globálnu ekonomiku a postihli finančné trhy.

Tento týždeň sa však objavila perspektíva riešenia sporu, keďže americký prezident Donald Trump povedal, že vyjednávania o obchode sa onedlho obnovia.

(1 EUR = 1,1307 USD)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleHuawei