AS a Lazio, Juventus i Inter Miláno dostali pokutu

Juventus _ inter

RÍM 7. decembra (WEBNOVINY) – Talianske futbalové kluby AS Rím a Lazio Rím dostali za výtržnosti fanúšikov počas nedeľňajšieho ligového mestského derby pokutu zhodne 40-tisíc eur. Vedenie Serie A zároveň potrestalo Juventus Turín pokutou 25-tisíc eur za rasistické pokriky jeho fanúšikov smerom k útočníkovi Interu Miláno Mariovi Balotellimu v sobotňajšom vzájomnom zápase. Za výtržnosti a nešportové správanie divákov však musí zaplatiť 15-tisícovú pokutu aj Inter Miláno.

Nedeľňajšie rímske futbalové derby AS – Lazio museli prerušiť pre hluk delobuchov na desať minút. Polícia zadržala počas potýčok 6 osôb. K incidentom prišlo ešte pred začiatkom rizikového duelu, marenia výkonu verejného činiteľa sa dopustil aj jeden z usporiadateľov priamo v útrobách štadióna. U dvoch ďalších výtržníkov našli pyrotechniku, jeden sa zranil pri pokuse odpáliť delobuch, ktorý mu explodoval v rukách pri odchode z tribúny. Niekoľko ďalších osôb vrátane príslušníkov poriadkových síl utrpelo zranenia. Rozhodca Nicola Rizzoli prerušil zápas na desať minút už v 13. minúte prvého polčasu, pretože fanúšikovia prítomní na zápase odpálili silné delobuchy. Explózie pokračovali aj v čase, keď hráči boli v šatniach. Stretnutie sa skončilo víťazstvom AS 1:0.