Austrálski olympionici dostali kľúče od Sydney

Austrálski športovci prileteli z Londýna
Dráhová cyklistka Anna Mearsová (uprostred) počas slávnostného privítania austrálskych olympionikov v Sydney. Foto: SITA/AP

SYDNEY 20. augusta (WEBNOVINY) – Austrália v pondelok oficiálne vítala svoj tím po návrate z Hier XXX. olympiády v Londýne.

Hoci dosiahla výprava najhorší výsledok krajiny za ostatných 20 rokov, čakala ju jazda štýlovým londýnskym autobusom po Sydney a vystúpenie brazílskych tanečníkov evokujúce nadchádzajúce olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro.

Na bulvár George Street prišli olympionikov pozdraviť tisícky priaznivcov.

„Nádhera. Podpora austrálskych fanúšikov je neuveriteľná. Až teraz zažívam skutočne emotívne chvíle,“ povedala vlajkonosička Austrálie na otvorení OH 2012 Lauren Jacksonová, ktorá s basketbalistkami získala v Londýne bronzové medaily.

Obrazom: Privítanie austrálskych športovcov v Sydney

Austrálčania získali v britskej metropole iba sedem zlatých medailí, v tabuľke krajín obsadili až 10. miesto, keď za svojím večným rivalom – domácou Veľkou Britániou – zaostali o priepastných 22 zlatých kovov.

Medzi sklamania výpravy patril aj plavec James Magnussen, ktorý na 100 m voľný spôsob skončil „až“ druhý. Priznal, že zo strany médií si toho dosť vytrpel. „Ale ľudia, ktorí do toho vidia, moji priatelia a rodina, väčšina verejnosti – tí všetci sa zachovali úžasne,“ s úľavou vyhlásil Magnussen.

Austrálsky tím dostal od starostky Sydney Clover Moorovej kľúče od mesta. „Takto symbolicky vám chceme dať najavo, že ste veľmi, veľmi výnimoční,“ povedala Moorová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom