Auto sa čelne zrazilo s kamiónom, vodič je vo vážnom stave

Pri nehode prišiel o život jeden muž, ďalší traja sa zranili
Pri nehode prišiel o život 54-ročný Štefan, ďalší traja muži sa zranili. Foto: SITA/KR PZ Banská Bystrica

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 20. marca (WEBNOVINY) – Vážna dopravná nehoda sa stala v piatok v noci na ceste pri Čiernej Lúke v okrese Rimavská Sobota, kde sa čelne zrazilo osobné auto s kamiónom.

Ako uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, o jednej hodine šoféroval 32-ročný vodič z Nitrianskych Hrnčiaroviec Alfa Romeo Spider po suchej ceste na rovnom úseku smerom na Ožďany. Pravdepodobne sa plne nevenoval šoférovaniu a vošiel do protismeru, kde sa zrazil s protiidúcim kamiónom, ktorý šoféroval 41-ročný vodič z Maďarska.

Pre nehodu museli cestu prvej triedy uzavrieť na tri hodiny. Vodič Alfa Romeo skončil s ťažkými zraneniami, šofér kamióna vyviazol s ľahkými zraneniami. Škodu na vozidlách vyčíslili približne na 15-tisíc eur. Dopravnú nehodu vyšetrujú.

Pri nehode prišiel o život muž

Ďalšia nehoda sa stala vo štvrtok v noci za obcou Veľká nad Ipľom (okr. Lučenec). O život pri nej prišiel 54-ročný Štefan, ďalší traja muži sa zranili.

Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, osobné auto zišlo z cesty a čelne narazilo do mostíka príjazdovej cesty k záhradke. Po náraze sa auto prevrátilo na strechu. Vo vozidle sa viezli štyria muži z obce Trenč.

Nevie sa kto šoféroval

Nehodu neprežil najstarší Štefan. Zranili sa aj 37-ročný a 28-ročný muž, ktorí sa budú liečiť asi dva až tri týždne. Ďalší spolucestujúci, 33-ročný muž sa bude liečiť viac ako tri týždne. Polícia zatiaľ nevie, kto auto šoféroval. Zranených previezli záchranári do nemocnice, kde im odoberú krv na zistenie alkoholu.

U nebohého Štefana krv odoberú pri pitve. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Ako priblížila Kováčiková, k vyšetrovaniu nehody prizvali aj znalcov z odboru zdravotníctva a cestnej dopravy. Kto auto šoféroval a čo sa stalo, ukáže až policajné vyšetrovanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom