Audi Q8 Sport Concept: Obrovská maska chladiča a žiadne kľučky

Sdf 3.jpg

Audi predviedla, ako si predstavuje budúcnosť svojho veľkého SUV s konceptom Audi Q8 Sport Concept. Ten ponúkne populárne spojenie elektromotoru a klasického agregátu.

U tohoto modelu sa zabýval preplňovaný zážihový šesťvalec 3.0 TFSI s elektrickým kompresorom ECP a dvomi turbodmúchadlami. Výkon elektromotoru je 20 kW a maximálny točivý moment má 170 N.m. Celkový výkon vozidla je 350 kW a točivý moment 700 N.m. Z nuly na sto kilometrov za hodinu je za 4,7 sekundy.

Akumulátory pre elektromotor sú lithium-ion s kapacitou 0,9 kWh. S kombináciou bežného motoru udáva dojazd do 1190 km. To je viac ako slušné. Pre predstavu na plnú nádrž a nabité batérie zájdete z Banskej Bystrice do Makarskej v Chorvátsku na jeden záťah.

Pohon všetkých kolies Quattro je takou tradíciou, že ani tu nesmie chýbať. Zaujímavosťou je nastaviteľná svetlá výška vozidla, ktorá sa dá meniť v piatich úrovniach. Rozdiel medzi najvyšším a najnižším možným nastavením činí celých 90 mm. Niekedy prejdete pri zemi a inokedy zase dáte zbohom spevneným cestám a vydáte sa na nejaké to dobrodružstvo.

Pozri si video:

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Audi