Britský pilot Hamilton vyhral VC Kanady

Lewis Hamilton

MONTRÉAL 10. júna (WEBNOVINY) – Víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Kanady sa v rámci majstrovstiev sveta formuly 1 stal britský pilot Lewis Hamilton z tímu McLaren-Mercedes.

Druhý skončil Francúz Romain Grosjean zo zoskupenia Lotus-Renault a tretiu pozíciu obsadil Mexičan Sergio Pérez (Sauber-Ferrari). Úradujúci svetový šampión a víťaz kvalifikácie Nemec Sebastien Vettel skončil na štvrtej priečke.

Pre Hamiltona je to tretie víťazstvo v kariére na tomto kanadskom okruhu, v minulosti tu triumfoval aj v rokoch 2007 a 2010. V siedmom podujatí tohtoročnej sezóny zvíťazil už siedmy jazdec.

Felipe Massa

Protesty pred pretekmi

Okolo 200 demonštrantov v sobotu protestovalo v kanadskom Montreale proti motoristickým pretekom seriálu majstrovstiev sveta Formuly 1. Účastníci akcie upozorňovali na problémy, ktoré do mesta prináša Veľká cena Kanady. Na demonštrácii polícia zatkla minimálne 25 ľudí.

Demonštranti tvrdia, že vidia spojitosť medzi Formulou 1 a prostitúciou. Dav sa pristavil pri niektorých hoteloch, ktoré považoval za miesta, kde je tento jav bežný.

V piatok museli policajti zabarikádovať všetky vstupy na tribúny okolo trate. Podľa protestujúcich je Formula 1 iba akcia pre smotánku.