Cez víkend sa na Slovakiaringu jazdila Veľká cena Slovenska

Veľká cena Slovenskej republiky 2011

BRATISLAVA 23. augusta (WEBNOVINY) – Sobota na Slovakiaringu patrila prvým oficiálnym pretekom a majstrovstvám krajín v kategóriách D4, D4-2000, D4+2000, ako i formulám D2+D3. Najväčším sobotňajším lákadlom boli historicky prvé preteky seriálu FIA GT3 European Championship – Admiral GT3 Weekend. Premiérové preteky GT3 na domácom ringu úspešne odjazdili i slovenskí jazdci Štefan Rosina (6.miesto) a Filip Sládečka (5. miesto).

V prvých z dvoch pretekov seriálu GT3 na okruhu Slovakiaring zvíťazila v sobotu posádka Dominik Bauman-Brice Bosi (Nem./Rak.) z nemeckého tímu HEICO Motorsport na automobile Mercedes-Benz SLS AMG GT3. Na piatom mieste skončila kombinovaná slovensko-nemecká posádka Filip Sládečka-Patrick Hirsch takisto na Mercedes-Benz SLS AMG GT3 z HEICO Motorsport, šiestu priečku obsadila slovenská posádka Anton Kiaba-Štefan Rosina na automobile Lamborghini Gallardo LP600 nemeckého tímu Reiter Engineering. Štefan Rosina v sobotňajšej kvalifikácii dosiahol najrýchlejší čas a v nedeľňajších pretekoch odštartoval z vedúcej pozície.

Preteky v kategórií D4 Majstrovstvá Slovenskej Republiky vyhral Rudolf Machánek, ktorému 15 minút pred koncom pretekov zhorelo jeho Porsche. Preteky boli zastavené z dôvodu prekročenia limitu. Ďalší zo slovenských pretekárov Jirko Malchárek preteky GT3 nedokončil po 2 kole.

Kompletný záznam zo sobotňajších pretekov seriálu FIA GT3 European Championship si môžete pozrieť tu:

GT3 Race 1 from Slovakia Ring Watch Again by GT3

Veľká cena Slovenskej republiky vyvrcholila nedeľňajšími pretekmi. Tie rozhodli o víťazoch v kategóriách D4-2000, D4+2000 i formúl D2+D3. Rozhodlo sa aj o víťazoch pohára R-Cup v kategórii Radical. Najatraktívnejšími pretekmi v posledný deň VCSR bol seriál FIA GT3 European Championship – Admiral GT3 Racing Weekend. Slovenským posádkam sa však nepodarilo zopakovať úspechy zo soboty.

Štart z pole position a dobre rozbehnuté preteky GT3 Antona Kiabau so Štefanom Rosinom naznačovali lepšie umiestnenie, no kvôli defektu ktorý poškodil aj ďalšie komponenty nakoniec preteky nedokončili, podobne ako Filip Sládečka s Patrickom Hirschom. Najlepšie zo Slovákov skončili Ján Daniš so Zdenom Mikuláškom, ktorých klasifikovali na 18. priečke. Víťazstvo 10. pretekov majstrovstiev GT3 si napokon vyjazdila švajčiarsko-francúzska posádka Philippe Giauque, Mike Parisy z tímu Graff Racing na aute Mercedes-Benz SLS AMG GT3.

Trať Slovakia Ringu je výborná, čomu nasvedčuje aj dosiahnutá rýchlosť. Nebyť toho defektu, možno by som dosiahol aj lepšie umiestnenie ako včera. Môjmu tímu sa to páčilo, prisľúbili mi ponuku na spoluprácu,“ povedal Štefan Rosina.

Kompletný záznam z nedeľňajších pretekov seriálu FIA GT3 European Championship si môžete pozrieť tu:

GT3 Race 2 from Slovakia Ring Watch Again by GT3

Spokojnosť s celým podujatím vyslovil aj výkonný riaditeľ Slovakia Ringu Ing. Tomáš Vranka. „Máme za sebou zaujímavý víkend plný adrenalínových momentov. Považoval som za úspech keď sa nám podarilo dostať preteky FIA GT3 na Slovakiaring, ale teraz som spokojný o to viac, že sme ich aj úspešne zvládli. Do nášho areálu zavítalo 17500 divákov, pre ktorých sme sa snažili okrem automobilových lahôdok pripraviť aj pestrý sprievodný program a tak verím, že zo Slovakiaringu odchádzali so skvelými zážitkami. Máme motiváciu aj do budúcna participovať na významných podujatiach a dúfam, že latku ktorú sme nastavili, budeme schopní posúvať stále vyššie.

Štefan Rosina za volantom Lamborghini Gallardo GT3 Foto: Slovakia Ring, Ján Zemiar

Pre návštevníkov automotodrómu Slovakiaring bol okrem najlepších tímov, špičkových jazdcov, silných áut a kvalitného športového zážitku pripravený aj bohatý sprievodný program s množstvom atrakcií a zábavy, spomeňme aspoň akrobatické kúsky The Flying Bulls, letky Red Bullu.