Dacia Dokker boduje posuvnými dverami

Dacia Dokker
Foto: Dacia

BRATISLAVA 18. mája (WEBNOVINY) – Posledná novinka rumunskej automobilky Dacia, model Lodgy, mal svetovú výstavnú premiéru v marci na ženevskom autosalóne. Ešte sa nestihol ani poriadne rozbehnúť predaj tohto modelu na Slovensku a z Maroka k nám už smerujú ďalšie dve novinky – Dacia Dokker a Dacia Dokker Van.

Názov modelu vznikol zo slova „dockworker“ a mal by zdôrazňovať vysokú prepravnú kapacitu týchto modelov, veľkú modularitu interiéru a robustnosť. Po technickej stránke vychádzajú z modelu Lodgy, no má iný predný nárazník a vyššiu strechu. Najpodstatnejším rozdielom sú však posuvné dvere, ktoré môžu byť na jednej, alebo aj na oboch stranách.

Dokker je teda takou úžitkovejšou a praktickejšou verziou modelu Lodgy. Dokker síce pojme iba päť cestujúcich, no odvezie viac nákladu, ako Lodgy. Dokker Van má namiesto zadných okien plechy a vzadu žiadne sedadlá. Ide o čisto úžitkový variant.

Dacia Dokker Van
Foto: Dacia

Výroba týchto dvoch nových modelov bude prebiehať v rovnakej továrni, kde sa vyrába model Lodgy, teda v marockom Tangiers. V Maroku predaj Dacie Dokker a Dokker Van odštartuje ešte pred koncom júna. Ďalšie trhy budú nasledovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dacia