Jaguar C-X16 – prvé fotky

Jaguar C X16 koncept
Foto: Jaguar

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) – O tom, že Jaguar chystá konkurenta pre Nissan 370 Z sme vás už informovali v tomto článku. Teraz už vieme, ako približne bude vyzerať. Stále sa totiž pozeráte iba na koncepčné vozidlo. Automobilka však tvrdí, že tento koncept to nemá k produkčnej verzii auta ďaleko.

Okrem fotiek však máme aj nové informácie. Jaguar totiž špecifikoval to najpodstatnejšie – parametre pohonu. Novinka bude mať pod kapotou úplne nový vidlicový šesťvalec odvodený z už v súčasnosti používaných osemvalcových agregátov. Najsilnejšia verzia trojlitrového šesťvalca bude prepĺňaná kompresorom a bude produkovať 280 kW (380 k) a 450 Nm. Koncept C-X16 tak vďaka tomu dosahuje maximálnu rýchlosť 300 km/h a na stovke je za slušných 4,4 sekundy.

Jaguar C X16 koncept
Foto: Jaguar
Jaguar C X16 koncept
Foto: Jaguar
Jaguar C X16 koncept
Foto: Jaguar
Jaguar C X16 koncept
Foto: Jaguar

Systém KERS ako v F1

Motor bude spolupracovať s osemstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá bude disponovať funkciou start/stop a hybridným modulom. Ten obsahuje elektromotor s výkonom 70 kW (95 k) a krútiacim momentom 235 Nm. Funguje podobne ako systém KERS (Kinetic Energy Recovery System) používaný v monopostoch F1. Pri brzdení si elektromotor dobíja batériu a tá ho následne dokáže 10 sekúnd poháňať na plný výkon. KERS sa aktivuje červeným tlačidlom na volante.

Elektromotor sa však dá použiť aj na úsporu paliva. Ak nemáte vysoké požiadavky na akceleráciu, pri opatrnom rozjazde sa viete pohnúť iba na elektrický pohon. Na elektrinu môžete ísť až do rýchlosti 80 km/h.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v Nitre