Lamborghini Veneno Roadster - hore bez za 3,3 mega

Lamborghini Veneno Roadster
Lamborghini Veneno Roadster Foto: topspeed.sk

Lamborghini pri uvedení Lamborghini Veneno (voľne preložené zo španielčiny „jedovatý“) zašípilo veľký balík peňazí za pomerne málo roboty. Predsa len Veneno je inak zabalený Aventador, no a také auto predať za 3 milióny Eur, je biznis jak víno.

Lenže o tie tri kúsky kupé bol priveľký záujem, a tak sa automobilka rozhodla, že uspokojí i ďaľších kupcov a ponúkne im verziu bez strechy, Roadster. Vyrobí iba deväť áut a za každý si pýta 3,3 milión Eur – bez dane.

Lamborghini Veneno Roadster
Lamborghini Veneno Roadster Foto: topspeed.sk

Veneno Roadster pokračuje v oslave päťdesiateho výročia založenia automobilky. A či už sa vám Veneno páči alebo nie, toto je dôstojný spôsob oslavy. Za tú cenu ale neočakávajte, že Lambo ponúka auto so strechou. Je to roadster a žiadna sklápacia ani nasadzovacia strecha sa nekoná. Takže ak sa majiteľ vôbec odváži s týmto autom na cestu (predsa len poistka asi bude niečo koštovať) tak jedine v peknom počasí.

Lamborghini Veneno Roadster
Lamborghini Veneno Roadster Foto: topspeed.sk

Veneno Roadster poháňa rovnaký motor aký je v Aventadore, teda 6,5-litrový V12 s výkonom 552 kW (750 k), ktorý ide na všetky kolesá cez prevodovku ISR s piatimi módmi. Na stovku vystrelí za 2,9 sekúnd a maximálka je – ak sa niekto odváži – až 355 km/h.

Mať okolo hlavy taký hurikán, to si neviem ani predstaviť… Hmotnosť auta 1490 kilogramov znamená pomer hmotnosť/výkon 1,99, takže sa nie je prečo čudovať takým dynamickým parametrom. Pretože všetko, čo mohli, vyrobili z karbónu. Do produkcie príde auto budúci rok. Za ďaľšie neracionálne auto dávame Lamborghini palec hore.

Autor: topspeed.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom